|
Darsning loyihasi
|
Sana | 10.05.2022 | Hajmi | 4.24 Mb. | | #20597 |
Bog'liq Dars ish II chorak 11 Algebra RELELAR VA ULAR Himoyalash-WPS Office, Estetika, 008. II kurs 2 semestr 08 8-Vektorlar, 1017
Sana ____________
11- “ A”Sinf Fan :Algebra
Mavzu: Hosila yordamida modellashtirish
Darsning loyihasi
Ta’limiy maqsad
|
Hosila yordamida modellashtirish mavzusi yuzasidan tushuncha berish
|
Tarbiyaviy
maqasd
|
Vatanimizning jannatmakon yurt ekanligi va bu yurt farzantlarini yana bir bora yurakdan sevishga undash.
|
Rivojlantiruvchi
maqsad
|
Musstaqil ravishda o’z bilimlarini mustahkamlay olishi,Kognitiv kompitensiyani (shaxsning mustaqil ijodiy fikrlashi) rivojlantirish.
|
Vazifalari
|
O’quvchilarni mavzuga qiziqishi,bilim,ko’nikma ,malakalarini shakllantirish ,kengaytirishga erishish.
|
O’quv jarayonini amalga oshirish texnalogiyasi
|
Dars turi
|
Bilimlarni shakllantiruvchi
|
Kompetensiya
|
Matematik savodxonlik , fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo’lish hamda foydalanish
|
Dars usuli
|
Induktiv (amaliyotdan nazariyaga qarab borish)
|
Metod
|
Savol javob va aqliy hujum ,Guruhlarda ishlash.
|
Vosita
|
Darslik ,multimediya vositalari(vidioproektor,kompyuter)
|
Nazorat turi
|
Yozma ish va test sinovi
|
Baholash
|
5 ballik tizimda
|
Dars bosqichlari taqsimoti
|
5 daqiqa
|
Tashkiliy qism
|
15 daqiqa
|
Uy vazifasini nazorati
|
10 daqiqa
|
Mavzu ustida ishlash
|
13 daqiqa
|
Mavzunini mustahkamlash
|
2 daqiqa
|
Uy vazifasi
|
O’qituvchi tomonidan kutiladigan natija
|
Qisqa vaqt ichida o’quvchilarga misollar yechishning qulay usulini ko’rsatish, misollar yechishda bu formulalarni qo’llay olishni va bu formulani qo’llash noqulayliklarga olib kelishini tushuntira olish
|
O’quvchi tomonidan kutiladigan natija
|
Mavzuga oid misollar yechishning yanada mustahkamlashi.Formulalarni qo’llashda yanada qat’iy fikrga ega bo’lishi. O’z fikri va guruh fikrini tahlil qilib , bir yechimga kelish malakasini hosil qiladi
|
Yangi bilimni o’zlashtirish
Mavzuni mustahkamlash
Uyga vazifa 111-misol
Bog’ot tumani 19-son umumiy o'rta
ta'lim maktabining 11A sinf Matematika fani o’qituvchisi Hayitboyev Ilyosbekning Geometriya fanidan o’tkazgan ochiq darsi
Bayonnomasi
Bog’ot tumani : 2021-yil 2- dekabr .
Qatnashdilar:
1.O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: Rajabov.A
2.Aniq fanlar metod birlashma rahbari : Sardorova.D
3. Matematika fani o’qituvchisi : Shomurotov.G’
Kun tartibi
Matematika fani o’qituvchisi Hayitboyev Ilyosbekning ochiq dars ma’vzusi ’’Silindrning sirti” bo’yicha dars tahlili.
Eshitildi
Ushbu mavzu yuzasidan maktab o’quv ishlari bo’yicha director o’rinbosari Rajabov.A so’zga chiqib ’’Silindrning sirti” ma’vzusida o’tilgan ochiq dars yangi pedagogic texnologiyalar yordamida o’tilganini, o’tilgan dars davlat ta’lim standartlariga mos kelishini aytib o’tdi. Ayniqsa dars jarayonida o’quvchilarning geometriya faniga bo’lgan qiziqishlarini yuqori darajada ekanligini ta’kidladi. Darsda erishilgan yutuqlar va kamchiliklarni aytib o’tdi. Darsni boshlashdan oldin davomat olingani, sinfxonasining ozodaligi tekshirilganini, ya’ngi ma’vzu doskaga yozilganini aytib o’tdi. Darsda qo’llanilgan metodlarni , ularni dars davomida qaydarajada bajarilganligini aytib o’tdi. Ma’vzuga doir o’zining tajribalaridan kelib chiqqan holda qo’shimcha ma’lumotlar berish kerakligini takidladi.Takrorlash va uyga vazifalar berilganini, ma’vzuni ta’biatda va texnikada ahamiyatini turli hil misollar bilan tushuntirganini, vaqtdan unumli foydalanganini aytib o’tdi.
Shundan so’ng tadbir a’zolari Hayitboyev Ilyosbekning ilmiy pedagogik potensiali yuqori ekanligini e’tiborga oldilar va quyidagi qarorni qabul qildilar.
Qaror:
1.Matematika o’qituvchisi Hayitboyev Ilyosbekning o’tgan ochiq darsi yuqori saviyada tashkil etilgan deb topilsin va ochiq darsga ” 5 “ baho qo’yilsin.
2.Hayitboyev Ilyosbekning o’tgan darsining fotosur’atlari ilova qilinsin.
1.O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: Rajabov.A
2.Aniq fanlar metod birlashma rahbari : Sardorova.D
3. Matematika fani o’qituvchisi : Shomurotov.G’
|
| |