• Tayanch va fanga oid kompetenshiyalar
  • Darsda vaqt taqsimoti
  • Darsning borishi: I. Tashkiliy qism
  • II. O’tilgan mavzuni mustahkamlash
  • O’tibdo: Sana: 2018 yil Sinf: 2-sinf Fan: Matematika Mavzu: Qo‘shish va ayirish amallarining tarkibiy qismlari va natijalari orasidagi o‘zaro bog‘lanish 56-57-betlar Darsning maqsadlari




    Download 96.67 Kb.
    bet1/5
    Sana30.01.2023
    Hajmi96.67 Kb.
    #40231
      1   2   3   4   5
    Bog'liq
    3 ta mavzu
    1-seminar, 7-Seminar, 1-мавзу-КЎМ 2017 2-Semestr, 2-3 Kurs ishi himoyasi jadvali Kimyo, xAv9JOOeb8mkSMU8QSjtRLgH9rqsx4CBuxoHbXya, Lecture 10 mavzu xom–ashyo va shisha idish yuvuvchi jihozlarni , Attachment, Mm50-guruh talabasi musurmonova charosning, LearnEnglish-Listening-A2-Four-conversations, Fayllarni arxivlash va arxiv fayllarni ochish-fayllar.org, e5841df2166dd424a57127423d276bbe, TABIIY FANLAR SIRTQI111, ВАЛЮТНАЯ СИСТЕМА РОССИЙСКОЙ ФИДЕРАЦИИ, 21.23.A.Abdusattorov Zafarbekning -Jismoniy tarbiya va sporot menjmenti -Profesanal sport menejmentini rivojlantirish omillari

    O’TIBDO: _____________________
    Sana: «____»_________________2018 yil Sinf: 2-sinf


    Fan: Matematika


    Mavzu: Qo‘shish va ayirish amallarining tarkibiy qismlari va natijalari orasidagi o‘zaro bog‘lanish 56-57-betlar


    Darsning maqsadlari:
    Ta’limiy maqsad: O’quvchilarga qo‘shish va ayirish amallarining tarkibiy qismlari va natijalari orasidagi o‘zaro bog‘lanishni o’rgatish;
    Tarbiyaviy maqsad: O’quvchilarni ona vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash
    Rivojlantiruvchi maqsad: O’quvchilarni erkin fikrlarini rivojlantirish
    Tayanch va fanga oid kompetenshiyalar:
    Tayanch kompetensiya: o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini (maqsadini) topa olish, ifodalay olish va qismlarga ajrata olish;
    Fanga oid kompetensiya: kundalik hayotda uchraydigan koordinatalar sistemalarini real obyektlar (masalan teatrdagi tomoshabin, samolyotdagi yo‘lovchi, shaxmat figurasi) joylashuvini aniqlashda qo‘llay oladi;
    Dars turi: Yangi bilim berish
    Dars usuli: Yakka tarribda ishlash
    Dars jihozi: Mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar, test savollari, 2-sinf matematika darsligi
    Darsda vaqt taqsimoti:

    T/R

    Bo’limlar

    Vaqti

    1

    Tashkiliy qism

    2 daqiqa

    2

    Uy ishini tekshirish

    4 daqiqa

    3

    Yangi mavzuni tashkil etishga o’tish

    2 daqiqa

    4

    Yangi mavzuni yoritish

    14 daqiqa

    5

    Yangi bilimlarni tekshirish va mavzuni

    10 daqiqa

    6

    O’rtog’ingni tekshir bellashuvi

    10 daqiqa

    7

    Darsni yakunlash va o’quvchilarni baholash

    2 daqiqa

    8

    Uyga vazifa

    1 daqiqa

    9

    Jami

    45 daqiqa



    Darsning borishi:
    I. Tashkiliy qism:
    - O’quvchilar bilan salomlashish;
    - Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini tekshirish;
    - Navbatchi axborotini tinglash
    - Darsda siyosiy daqiqa o’tkazish
    - Darsda o’quvchilarni ruhiyatini ko’tarish (psixologik o’yin)
    II. O’tilgan mavzuni mustahkamlash:
    O’quvchilar kichik guruhlarga ajratilinadi, uy vazifalari tekshirilib, o’tilgan mavzu bo’yicha savol-javob o’tkaziladi.

    Download 96.67 Kb.
      1   2   3   4   5




    Download 96.67 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    O’tibdo: Sana: 2018 yil Sinf: 2-sinf Fan: Matematika Mavzu: Qo‘shish va ayirish amallarining tarkibiy qismlari va natijalari orasidagi o‘zaro bog‘lanish 56-57-betlar Darsning maqsadlari

    Download 96.67 Kb.