|
O`zbekiston respublikasi xalq ta`limi vazirligi
|
bet | 1/3 | Sana | 15.05.2023 | Hajmi | 475.59 Kb. | | #60011 |
Bog'liq 5-sinf-matematika-ochiq-dars-ishlanma Words list, 4-lb, MAY OYI OCHIQ DARS, Boshlang’ich sinflarda matеmatikadan amaliy ishlar va ularni tashkil qilish mеtоdikasi, 4-klass matem, 9-KLASS TEST, MAQALA mashinopis , Annotatsiya Aynura , 392-Article Text-1626-1-10-20201128, Iqtisodiy xavfsizlik, G.Rasulov, 412222, 07.08.2023 10-32-56, 1666585509
O`ZBEKISTON RESPUBLIKASI
XALQ TA`LIMI VAZIRLIGI
JIZZAX VILOYAT XALQ TA'LIMI BOSHQARMASI
Sharof Rashidov tumani
“Yosh pazanda” to’garagi rahbari
Mirazimova Nilufarning
Ochiq mash’gulot
2023-yil, mart
Sana:31.03.2023
Mavzu: “Podshuba” salatini tayyorlash
Mashg’ulot maqsadi:
Ta’limiy: to’garak a’zolariga salatlar haqida tushuncha berish;.
Tarbiyaviy: mavzuni o‘tish davomida o‘quvchilarni bir-birini hurmat qilishga, o‘zaro do‘stona munosabatda bo‘lishga o‘rgatish; atrofdagilar bilan o‘zaro muloqot chog‘ida odob-axloq qoidalariga rioya qilish va guruhda ishlash.
Rivojlantiruvchi: to’garak a’zolarining mustaqil fikrlashini, kasblarni to‘g‘ri o‘rganish malakalarini rivojlantirish va yangi bilimlar hosil qila olish
Mashg’ulot jihozi: darslik, jadval va rasmlar, tarqatmalar
Mashg’ulotning metodi: tushuntirish, mustaqil ish, amaliy mashg’ulot.
O`quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi.
Metod: Og`zaki bayon qilish.
Forma: Suhbat, savol – javob, amaliy mashg`ulot, guruhlarda ishlash.
Vosita: ko`rgazmalar,qurollar ,texnik vositalar.
Nazorat: Og`zaki nazorat, savol – javoblar, kuzatish, o`z o`zini nazorat qilish.
Baholash: Rag`batlantirish, ‘’ 5 ‘’ balli tizim asosida baholash.
KUTILADIGAN NATIJALAR.
To’garak rah: Mavzuni qisqa vaqt ichida barcha o`quvchilar tomonidan o`zlashtirishiga erishadi. O`quvchilar faolligini oshiradi. O`quvchilarga mashg’ulotga nisbatan qiziqish uyg`otadi. Bir mashg`ulot jarayonida barcha o`quvchilarni baholaydi. O`z oldiga qo`ygan maqsadiga erishadi. O’quvchiga yangi kasb sirlarini o’rgatadi.
To’garak a’zo: Yangi bilimlarni egallaydi. Yakka va guruh bo`lib ishlashni o`rganadi. Nutqi rivojlanadi, va eslab qolish qobiliyati kuchayadi, unda kasbiy va insoniy fazilatlar shakllanadi. O`z – o`zini nazorat qilishni o`rganadi. Qisqa vaqt ichida ko`p ma`lumotlarga ega bo`ladi.
Mashg’ulotning borishi:
Mashg’ulotning rejasi:
Mashg’ulotning “Oltin qoidalari”:
1. Tashkiliy davr - 5'.
2. O'tilgan darslarni eslash, savol-javob - 10'.
3. Yangi dars bayoni - 30'.
4 . Mavzu bo'yicha ishlar -30'.
5. Mashgu’ot yakuni 15'.
.
|
| |