QURILISH JARAYONLARI TEXNOLOGIYASI FANIDAN
4- TOPSHIRIQ.
Topshiriq sharti :
1) Quyida ko’rsatilgan mavzular bo’yicha har bir talaba o’zining tartib
taqamiga mos keladigan mavzu (masalan : 1) Abduxoliqov javoxir …….
1)Gulqog’oz yopishtirish ishlari texnologiyasi
.) bo’yicha taqdimot tayyorlash
2) Topshiriq muddati: 14.12.2022 yil
Topshiriq mavzulari
1) Gulqog’oz yopishtirish ishlari texnologiyasi
2) Pol qoplamalarini qurish texnologiyasi.
3) Yuzalarni koshinlash jarayonlari texnologiyasi.
4) Injener-geologik tadqiqotlar.
5) Suvoqlash jarayonlarini texnologiyasi.
6) Gruntga ishlov berish texnologik jarayonining tarkibi.
7) Oyna solish jarayonlarini texnologiyasi.
8) Tom qoplamalarini barpo etish texnologiyasi.
9) Konstruksiyalarni betonlash.
10) Gruntni zichlash va trambovka qilish.
11) Monolit beton va temirbeton texnologiyasi
12) Monolit plitani qurish texnologiyasi.
13) Ko‘p qavatli sanoat binolari konstruksiyalarini montaji.
14) G‘isht-tosh terish ishlarining maqsadi.
15) Temirbeton karkasli bir qavatli sanoat binolari konstruksiyalarini montaji.
16) Montaj kranlari va mexanizmlari.
17) Konstruksiyalarni tashish usullari va vositalari.
18) Konstruksiyalarni tashish usullari va vositalari.
19) G‘isht-tosh terimi sifatini nazorati va g‘isht-tosh ishlarida
mehnatni
muhofaza qilish.
20) G‘isht-tosh terimida qo‘llaniladigan havoza va so‘rilar.
21) Ko‘p qavatli sanoat binolari konstruksiyalarini montaji.
22) Rostverklarni qurish texnologiyasi.
23) Lentasimon poydevorlarni qurish texnologiyasi.
24) Gruntlarning qurilishga aloqador xususiyatlari.
25)
Gruntga ishlov berish texnologik jarayonining tarkibi
26)
Qurilish ishtirokchilari, qurilish jarayonlari va ishlari.
202-20 Guruh talabalari
1) Abduxoliqov javoxir ulug‘bek o‘g‘li
2) Arslonov isfandiyor ixtiyor o‘g‘li
3) Bosimov jaloliddin ikrom o‘g‘li
4) Bosimov sardor rashid o‘g‘li
5) Ibodullayev ilxom yaqub o‘g‘li
6) Isomiddinov sirojiddin kamoliddin o‘g‘li
7) Jo‘rayev abbos ulug‘bek-o‘g‘li
8) Miyassarov sunatbek abduvali o‘g‘li
9) Musurmonqulov sultonbek baxromqul o‘g‘li
10) Narimanov nurjon doniyor o‘g‘li
11) Narzullayeva dilafruz olimjon qizi
12)
Nishanova nigora nizom qizi
13) Omonkeldiyeva
elnura soxibjon qizi
14) Pirnazarov asomiddin jo‘raqul o‘g‘li
15) Quchqarova
maftuna ravshan qizi
16) Qurbonov jahongir komiljon o‘g‘li
17) Safarova munavvara bekzod-qizi
18) Samadov muzaffar uchqunjon o‘g‘li
19) Saypidinov javohir tolib o‘g‘li
20) Temirov quvonchbek uktam o‘g‘li
21) Tojiyev zoxidjon botir o‘g‘li
22) Xoldorov shohjahon alfon o‘g‘li
23) Xonkelov jasurbek nosir o‘g‘li