• Sinf: XI «B» Sana: __06.05.2022_________ Fan: Algebra
  • Soatlar soni
  • Baholash
  • Rivojlantiruvchi
  • Dars jarayoni texnologik xaritasi Ishning nomi Vaqt
  • I. Tashkiliy qism a) Salomlashish b) O’quvchilar davomatini aniqlash v) O’quvchilarning darsga tayorgarligini tekshirish II. O‘ tilgan mavzuni takrorlash
  • V. O‘quvchilarni baholash VI. Uyga vazifa 30
  • Sinf: XI «B» Sana




    Download 299.95 Kb.
    Sana16.01.2023
    Hajmi299.95 Kb.
    #38396
    Bog'liq
    MAY OYI OCHIQ DARS
    Words list, 4-lb, Boshlang’ich sinflarda matеmatikadan amaliy ishlar va ularni tashkil qilish mеtоdikasi, 4-klass matem, 5-sinf-matematika-ochiq-dars-ishlanma, 9-KLASS TEST, MAQALA mashinopis , Annotatsiya Aynura , 392-Article Text-1626-1-10-20201128, Iqtisodiy xavfsizlik, G.Rasulov, 412222, 07.08.2023 10-32-56, 1666585509

    Xorazm viloyati Yangibozor tumanidagi


    3-son umumiy o’rta ta’lim maktabi
    matematika fani o’qituvchisi
    Otajonov G’ulomjonning 11 ”B” sinfda
    “Algebra va analiz asoslarini takrorlashga oid mashqlar”
    mavzusida o’tgan


    Sinf: XI «B» Sana: __06.05.2022_________ Fan: Algebra

    Mavzu:
    Algebra va analiz asoslarini takrorlashga oid mashqlar

    Mavzuga oid tayanch tushunchalar:
    Soatlar soni: 1 soat

    O`quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi:
    Metod: Aqliy hujim
    Shakl: jamoa, guruhda ishlash
    Jihoz: darslik, multimediali ilovali disk, ko‘rgazma va tarqatma materiallar.
    Nazorat: o`quvchilarning darsda faolligi kuzatilib, hisobga olib boriladi.
    Baholash: O`quvchilar bilimi reyting mezonlari asosida baholanib, dars oxirida e`lon qilinadi.

    Darsning maqsadi

    Maqsadlar:
    Ta`limiy: O’quvchilarni 11-sinf Matematika kursida olgan bilimlarini mustahkamlash.
    Tarbiyaviy: o`quvchilarni mustaqil ishlash, ijodiy izlanish orqali bilim olishga, xotirani mustahkamlashga, tez fikrlash, fikrini aniq ifodalashga o`rgatish, nutq madaniyatini o`stirish.
    Rivojlantiruvchi : O’quvchilarni olgan bilim, malaka ko’nikmalarini yanada mustahkamlash
    Tayanch kompetentsiyalar:
    Kommunikativ kompetensiya: mantiqiy qonunlar asosida keng qamrovli, mantiqiyasoslangan mulohazalar ketma-ketligini tuza oladi;
    Mantiqiy asoslangan fikr yuritib, muloqot olib bora oladi;
    Fanga oid; hisoblash vositalari yordamida maksimum va minimum nuqtalarini, funksiyaning berilgan nuqtada taqribiy qiymatini topa oladi;
    parametrik yoki oshkor ko‘rinishda berilgan sodda funksiyalar grafiklariga urinma va normal to‘g‘ri chiziqlar tenglamalarni yoza oladi;



    Dars jarayoni texnologik xaritasi

    Ishning nomi

    Vaqt

    I-bosqich Tashkiliy qism

    2 daqiqa

    II-bosqich O‘tilgan mavzuni takrorlash

    3 daqiqa

    III-bosqich Yangi mavzu bayoni

    15 daqiqa

    IV-bosqich Mustahkamlash

    20 daqiqa

    V-bosqich Dars yakuni va baholash

    3 daqiqa


    VI-bosqich Uyga vazifa berish

    2 daqiqa

    I. Tashkiliy qism
    a) Salomlashish
    b) O’quvchilar davomatini aniqlash
    v) O’quvchilarning darsga tayorgarligini tekshirish
    II. O‘ tilgan mavzuni takrorlash
    III. Yangi mavzu bayoni


    Mustahkamlash:
    27-misol
    1) 2) 3)
    5)
    6)


    V. O‘quvchilarni baholash
    VI. Uyga vazifa 30___-misol
    Ko’rildi:___________O’IBDO’:__________________
    Download 299.95 Kb.




    Download 299.95 Kb.