• Mis erakond
 • Mis sõnadega see kõne algab
 • SPORT, TEADUS JA TEHNIKA
 • Mis aastal toimusid olümpiamängud, kus esimene Kreeka naine võitis kuldmedali
 • Mis riigiga on tegu 4. Nimeta kõik riigid
 • Kuid mida karneval tähendab
 • Kes oli see helilooja VARIA
 • Mis on selle sõbra nimi
 • Mis konverentsiga on tegu
 • Ajalugu ja poliitika
  Download 12.68 Kb.
  Sana10.04.2017
  Hajmi12.68 Kb.

  Mälumängu küsimused

  AJALUGU JA POLIITIKA

  1, 1990.aastal ilmus Eesti poliitikamaastikule uus erakond. Kristliku taustaga erakondadele vastanduva poliitjõu juhtfiguuride hulka kuulusid Enn Tarto, Kaido Kama, Andres Heinapuu, Kaljo Põldvere. 1991.aasta lõpul ühineti valimisliiduga „Isamaa“, järgmisel aastal oli üks Rahvusliku Koonderakonna“ Isamaa“ moodustajaid. Praegu tegutseb Eesti poliitmaastikul samanimeline moodustis, mis tekkis ühe parlamendierakonna lagunemise järel. Erakonda juhib endine suursaadik. Mis erakond?

  2. Mis aastal võitis Läti eurovisiooni lauluvõistluse?

  3. Eelmisel sajandil Ameerikas otsustas üks mustanahaline naine nimega Rosa Parks võtta bussis istet. Selle eest ta arreteeriti ning alguse sai liikumine, mille haripunktiks sai ühe mustanahalise pastori kõne, mis on tänini üks kuulsamaid kõnesid maailmas. Mis sõnadega see kõne algab?

  4. Nimeta neli peamist osapoolt Süüria kodusõjas.

  5. Kes oli see Vene tsaar?  https://lh4.googleusercontent.com/htdsptmezbgnb4qld0zicff-63lnme7s4hg_c43qxp9uldzqjpy5fxkxn7kybxzwatdeal8uri0ifbzsandsombf7lort6uq3tkazklitdxv_9xghvj5qm7bzzkospi3mt8cznkw

  SPORT, TEADUS JA TEHNIKA

  1, Ainet, mille keemiline valem on C10H14N2 , seostatakse põhiliselt ühe taimega. Kindlasti on teie hulgas neidki, kes ainega tutvust teinud. Vähemal määral võib seda leida veel tomatist, baklažaanist, kartulist, paprikast. Aine nimi tuleb Portugali õukonna juures tegutsenud Prantsuse saadiku nimest, kes soovitas ca 1560.aastal Brasiiliast toodud taime migreeni raviks. Nimetage see aine.

  2. 1988.aastal tõi Coca-Cola kompanii turule oma spordijoogi, millest sai konkurendi PepsiCo seni turgu ainuvalitsenud spordijoogi võistleja. 21.sajandi esimese kümnendi lõpuks oldi oma kätte saanud viiendiku USA spordijookide turust. Ülemaailmselt ollakse mitmete vutiklubide ja rägbiliigade ametlikuks joogiks. Mis spordijook?

  3. Esimesed kaasaegsed olümpiamängud leidsid aset 1896.aastal Ateenas. Seal said Kreeka mehed oma esimese olümpiakulla. Naised pidid veel aastakümneid ootama. Mis aastal toimusid olümpiamängud, kus esimene Kreeka naine võitis kuldmedali? Sellega tuli toime Paraskevi (Voula) Patoulidou.

  4. Missuguse keemilise elemendi soola lahust kasutatakse magnetresonantstomograafia uuringutes kontrastainena?

  5. Kes on see endine Eesti jalgpallur, kes nii muuseas lõi kaasa ka legendaarses bändis Push Up, mille kuulsaimaks looks on “Ämblikmees”?  LOODUS JA GEOGRAAFIA

  1. Millisesse veekokku suubub Mustamäe nõlva alustest allikatest lähtuv, praegu enamasti torudes voolav Soone oja?

  2. Ladina-Ameerika riigid kui Prantsuse revolutsiooni ja USA iseseisvuse eeskujul loodud riigid valisid valdavalt vabariikliku korra. Ent kaks Ladina-Ameerika riiki on oma ajaloo vältel olnud siiski ka keisririigid. Mis riigid need on?

  3. See kuningriik, mille nimi tõlkes on “Kõuedraakoni maa” avas oma piirid turismile aastal 1979 ning oli aastal 1971 esimene riik, kes tunnustas Bangladeshi iseseisvust. Mis riigiga on tegu?  4. Nimeta kõik riigid, mis asuvad pindalalt maailma suurima järve kaldal.

  5. Maailma suuruselt kolmas looduskaitseala kuulub Austraaliale. Mis liikide kaitseks on see ala loodud?

  KULTUUR

  1. Kes olid kolmekuningapäeva kolm kuningat ehk tegelikult kolm tarka?

  2. Brasiilias toimuvad igal aastal suured pidustused, karnevalid. See keskajal alguse saanud pidustus oli aga tuntud juba Itaalia linnriikides. Kuid mida karneval tähendab?

  3. See Türgi rahvuslik toit on söödav ka veganite jaoks. Ajalooliselt tehti teda toorest hakklihast, kuid toiduhügieeni tõttu on täna tema peamised koostisosad bulgur ja tomatipasta. Mis on selle toidu nimi?  https://lh4.googleusercontent.com/gd8gituwd5qfb47-wl-yous_7w5ijsleawrp51pd3mm1qkqnomeegzykos_fv5p8rz8sl1tsivurlios42eykgzvups9r_a1iixwcamftmskje617bth6bw5uznbzhusejj-7exp

  4. Seda suurejoonelist Vana-Kreeka linna tänapäeva Iraanis hakati ehitama aastal 518 e.m.a Pärsia kuninga Darius Suure käsul. Läänemaailm sai teda tundma, kui Aleksander Suur seda aastal 330 e.m.a rüüstas. Oma nime on ta saanud kohaliku rahva järgi. Mis linnaga on tegu?

  5. Kes oli see Austria-Ungari helilooja kelle looming on korda läinud isegi Tom&Jerry loojatele, nii et tema ühe teose järgi on loodud terve episood. Selle episoodi nimi on “Kassi kontsert” (Cat concerto). Kes oli see helilooja?

  VARIA

  1. Kes on Eesti tipp-poliitik, kes on nooruses töötanud Aerofloti lennukitel stjuardessina?

  2. Aastal 2002 sai Nobeli majanduspreemia ühe eriala esindaja, mida selle uurimisvaldkonna ajaloo vältel pole peetud kuidagi majandusega seotuks. Selle Nobeli preemiaga pälvitud isik jagab oma preemiat ühe oma surnud sõbraga. Mis on selle sõbra nimi?

  https://lh3.googleusercontent.com/bkjtnagewye_bt9qbqpmqey3k9k4x-uiwlm1ynlblpgwisdtg3oyh0g0rfdol8tzzx3x0fuelfz4qstt6e4hyxwgdmfikts2asx0yaepwh3tfl_gvkzcmruqee6qj8ecqsnhk-6a

  3. Ricky Wurman asutas aastal 1984 selle konverentside seeria. Ühe ürituse tavapilet maksab umbes 7,500$ ja lavale saavad vaid parimad. Ometigi on meil võimalus nautida nende salvestusi internetis igapäevaselt ja täiesti tasuta. Mis konverentsiga on tegu?

  4. Mis on näidatud pildil?

  . https://lh6.googleusercontent.com/1nvx5bhmctdqqwrtn3zqrek5hyk1xxw4sdhypqjkrceulcl1izcbho7s29bw0uldyogpnooldxgooirgp02dvyhdfa8h4gg49-fxityo5-qwc9amykbd_bsnxb-pkbc3hqyggtfm  5. See hingamisteede haigus on nakatanud kolmandikku maailma populatsioonist. Aastal 2015 1,8miljonit inimest surid sellesse haigusesse. Sellest laulab ka Sõpruse Puiestee oma laulus “1905”. Mis haigusega on tegu?

  Download 12.68 Kb.
  Download 12.68 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Ajalugu ja poliitika

  Download 12.68 Kb.