• Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.
 • Základné informácie o skupine Dachser
 • Crest Communications a.s.
 • Dachser / Azkar: elektromobil zásobuje obchodné zóny v centre španielskej Malagy
  Download 15.4 Kb.
  Sana25.03.2017
  Hajmi15.4 Kb.

  dachser_inteligent_logistics

  Tlačová správa Bratislava, 26. augusta 2015

  Dachser / Azkar: elektromobil zásobuje obchodné zóny v centre španielskej Malagy


  Historické centrá stredomorských miest doslova nabádajú k nákupom, a to nielen turistov – drahé butiky a obchodíky so suvenírmi sa tu striedajú so známymi módnymi značkami. Na ich zásobovanie však architekti labyrintov stredovekých romantických uličiek nemysleli. Azkar Dachser Group preto v juhošpanielskom meste Malaga začal pilotný projekt a rozváža v centre mesta balíkové zásielky elektromobilom El Carrito.

  Na Pyrenejskom polostrove prevádzkuje Azkar hustú, štandardizovanú sieť zbernej služby s pravidelnými dennými linkami. Miestne špecifiká tisíce rokov starých pobrežných miest, ako je Malaga, však nezodpovedajú meradlám modernej logistiky. „Pre našich klientov je tu nevyhnutné použiť flexibilné nekonvenčné metódy tak, aby sme mohli v kombinácii s našou štandardnou sieťou dosiahnuť maximálnu kvalitu doručenia,“ hovorí Juan Quintana, Managing Director Iberia spoločnosti Azkar Dachser Group.

  V historickom centre mesta sa nachádza 14 % všetkých obchodov v Malage. Veľkú časť navyše tvorí pešia zóna s príslušným obmedzením, najmä pokiaľ ide o presne dané dodacie časy a povolenie na vstup zásobovania. To je skutočná výzva rovnako pre majiteľov obchodov, ako aj pre samotnú logistiku, pretože zákazníci požadujú stále plné regály pochopiteľne aj v centre mesta. Preto začalo zastupiteľstvo mesta v Malage ako prvá obec v Španielsku projekt „City Center Ecological Distribution“ (ekologická distribúcia v centre mesta).

  Tento projekt vyžaduje prepravu tovaru k zákazníkom vozidlom na elektrický pohon. El Carrito spoločnosti Azkar sa plne naložený pohybuje rýchlosťou približne 7 km/hod, zato má polomer otočenia len 1,65 metra. Vlastne sa tak podobá ťažnému oslovi, ktorý kedysi rovnako potichu a obratne plnil túto úlohu v starých uličkách Malagy. V noci nachádza tento elektromobil, ktorý jazdí v korporátnych farbách Dachseru, útočisko v podzemných garážach, kde môže byť pripojením do zásuvky pripravený pre ďalší pracovný deň. Dobitie však nepotrebuje každý deň, pretože 48-voltová batéria dokáže poháňať El Carrito celých 72 hodín. V skorých ranných hodinách privezie z miestnej pobočky Azkaru menšie rozvozové auto ďalší tovar, ktorý sa pre rozvoz po centre mesta preloží na elektromobil. Pre zabezpečenie dostatočnej flexibility je k dispozícii aj malý príručný medzisklad.

  „Teší nás, že teraz už s dostatočným odstupom môžeme potvrdiť, že sa elektromobil El Carrito v praxi skutočne osvedčil,“ hovorí Francisco Utrera, vedúci pobočky Azkaru v Malage. „Samozrejme, jeho ložná kapacita je obmedzená a k elektromobilu potrebujeme ešte shuttle k pobočke. Zato s ním však môžeme flexibilne zavážať všetky obchody v centre mesta, a toho si veľmi cenia naši zákazníci z módnej branže. A okrem iného je to aj dobrá reklama, keď na seba neobvyklý elektromobil preháňajúci sa uličkami starého mesta v Malage päť dní v týždni a dvanásť hodín denne upútava pozornosť turistov z celého sveta,“ uzatvára Francisco Utrera.

  Spoločnosť Azkar bola, ako jedna z najväčších logistických firiem na Pyrenejskom polostrove, pred dvoma rokmi predmetom akvizície skupiny Dachser a teraz prebieha jej integrácia do tejto medzinárodnej logistickej spoločnosti. Dachser Slovakia sprevádza Azkar v oblasti južného Španielska týmto integračným procesom. „Kolegom z Azkar odovzdávame naše skúsenosti a informácie o fungovaní siete Dachser, ktorej sa stali súčasťou, a naše logistické know-how získané dlhoročným poskytovaním služieb pre zákazníkov v celej Európe,“ hovorí Ing. Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia, a dodáva, „príklad elektromobilu El Carrito svedčí o tom, že informačná výmena je obojstranná a prináša obohatenie aj nám na Slovensku."  Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

  História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 117 zamestnancov.


  Základné informácie o skupine Dachser

  Rodinná spoločnosť Dachser so sídlom v nemeckom Kemptene je popredným európskym poskytovateľom logistických služieb. Dachser poskytuje komplexnú prepravnú logistiku, skladovanie a individuálne zákaznícke služby v troch obchodných oblastiach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Ponuku dopĺňajú ďalšie služby ako kontraktná logistika, konzultácie a poradenstvo a špecifické riešenia prispôsobené na mieru jednotlivým odvetviam. Vďaka komplexnej dopravnej sieti ako v Európe, tak i v zámorí a informačným technológiám, ktoré sú plne integrované do všetkých systémov, poskytuje Dachser inteligentné logistické riešenia po celom svete. V súčasnosti zamestnáva 25 000 ľudí v 437 pobočkách po celom svete. Za rok 2014 zrealizoval cca 73,7 miliónov zásielok. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2014 predstavoval takmer 5,3 miliárd eur. Pre viac informácií navštívte www.dachser.sk.  Pre viac informácií prosím kontaktujte:

  Crest Communications a.s.

  Anna Palfiová

  PR manager

  Tel.: +421 903 664 575

  E-mail: anka.palfiova@gmail.com
  Dachser Slovakia a.s.

  MSc Monika Takáčová

  Marketing Communications

  Tel.: +421 2 6929 6183

  Fax.: +421 2 6929 6229

  E-mail: monika.takacova@dachser.com  www.dachser.sk

  Download 15.4 Kb.
  Download 15.4 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Dachser / Azkar: elektromobil zásobuje obchodné zóny v centre španielskej Malagy

  Download 15.4 Kb.