El tipi gps şartnamesi
Download 12.83 Kb.
Sana10.04.2017
Hajmi12.83 Kb.
#4043

EL Tipi GPS Şartnamesi

 1. Cihaz El Tipi, 240 x 400 piksel çözünürlüklü, en az 3” renkli dokunmatik ekranlı, en az 20 kanallı, WAAS / EGNOS uyumlu, Türkçe menülü ve üzerinde bütünleşik kamerası olacaktır.
 1. Cihaz 3 eksenli elektronik pusulası ile yatay-düşey her türlü tutuş pozisyonunda doğru yön gösterebilecektir. Ayrıca Akselerometre, Barometre ve Barometrik Altimetre özelliğine de sahip olacaktır.
 1. Cihazda hem Türkiye hem de Avrupa Navigasyon haritası olacaktır.
 1. Cihaz, koordinat değerlerini Enlem-Boylam ile 1:25.000 (UTM) / 1:1.5000 (Gauss Kruger) ölçekli harita koordinat sistemlerinde ölçecektir, ve seçilen 2 farklı sistemi aynı anda ekranda gösterme özelliği olacaktır.
 1. Cihaz Alan hesaplama özelliğine sahip olacak, Alan hesaplama yöntemi hem parsel çevresinde dolaşılarak hem de sadece parsel köşe noktaları ölçülerek yapılabilecektir.
 1. Ülkemiz için kullanacağımız ED50 / WGS84 Datumu olacaktır. Daha hassas sonuçlar için Kullanıcı tanımlı (user define) bir projeksiyon ve 7 parametreli datum tanımlanabilir olacaktır.
 1. Cihazın ölçtüğü konum bilgisi yatayda 3-7 m, düşeyde 7 m. altı civarında duyarlılığı olacaktır.
 1. Cihaz 2 ad AA Alkalin tip kalem pille en az 10 saat çalışabilmelidir.
 1. Cihaz, verilecek olan USB PC Data kablosuyla PC ile haberleşebilecek, verilecek program ile GPS-PC arası iki yönlü veri akışı sağlanabilecektir.
 1. Garanti süresi en az 2 yıl olacaktır.
 1. Cihaz, IPX7 şartlarında, sert doğa koşullarına karşı dayanıklı su geçirmez yapıda olacaktır. Yoğun yağmur ve kar yağışında dahi kullanabilecektir. Cihaz – 10 º C ile + 60 º C arası sıcaklıklarda çalışabilmelidir.
 1. En az 10 000 adet nokta GPS hafızasına kayıt edilebilmeli, silinebilmeli ve editlenebilmelidir. Kolay nokta girişi için cihazın üzerinde en az 2 tuş olan ve istenilen özellikler atanabilen tuş takımı olmalıdır. Kayıtlı noktalara cihaz ile çekilen Resim ve Ses kaydı eklenebilmelidir.
 1. Cihazın grafik ekranı üzerinde ayarlanabilir ölçeğine göre navigasyon noktaları ve gidilen yolun izi görülebilir olacaktır. Grafik ekranın minimum görünebilirlik ölçeği 3 m. olacaktır.
 1. En az 4 Gb dahili hafızası ve takılıp çıkartılabilir SD kart hafızası olmalıdır. Cihaz ile birlikte 2 Gb SD kart verilmelidir. Cihaz, gerektiğinde hafıza kart boyutunu 32 Gb a kadar desteklemelidir.
 1. GPS ‘in hafızasına Türkiye karayolları, il, ilçe ve köyyolları, cadde ve sokak haritası ile 3Boyutlu yüzey şekilli Topografya (5 metre sıklığa kadar inebilen eş yükseklik eğrileri) yüklü olmalıdır. Topoğrafya özelliğinden dolayı GPS harita ekranında serbest modda dolaşılırken ilgili yere gitmeden konum ve yükseklik bilgisi alınabilmeli ve hafızaya kaydedilebilmelidir.
 1. Kullanıcı tarafından kolaylıkla, Taranmış her türlü harita (Parsel ve 25.000 / 5.000 lik) ile google earth uydu görüntüleri firma tarafından sağlanacak program ile GPS’ e koordinatlı altlık harita olarak atılabilmelidir.
 1. Verilecek GPS ile PC arasındaki iletişim yazılımında:

 • Enlem/Boylam, 6° UTM ve 3° GK projeksiyonlarında aktarım yapabilme,

 • Aktarılan noktaları XYZ, NCN, DXF, SHP,GPX formatlarında farklı kaydedebilme,

 • Esri SHP, NetCAD NCN formatlı nokta dosyalarının programda açılabilme ve GPS’ e nokta dosyası olarak derlenebilmesi

 • Alan hesabı, mesafe sorgulama, nokta / çizgi ekleme

 • Toplanan noktaların yüksekliklerini ekran üzerinde gösterebilme

 • Çizilen alanın boyutunu hesaplayabilme

 • Ölçekli çıktı alabilme,

 • Bilgisayardaki Projeye ECW formatlı koordinatlı Raster haritalar ile uydu görüntüleri altlık harita olarak ayrı bir katmana alınabilmeli, gerektiğinde Katman kapat özelliğinden kaldırılabilmelidir

 • Projede aktif katmandaki veriler tek bir tuş özelliği ile google da gösterilebilmelidir.
 1. Ayrıca bilgisayar ortamında verilecek yazılım ile GPS’teki haritaların bilgisayarda da görülmesine olanak sağlamalıdır. Bu program ile harita üzerindeki yüzey şeklindeki topoğrafya sayesinde, 3B görünüm, profil alma, mesafe sorgulama, il-ilçe-köy yerleşim yeri sorgulama ve GPS’ teki izlerin aktarılmasından sonra simulasyonuna olanak sağlamalıdır.
 1. Verilecek Bilgisayar programında noktaya ilişkilendirilmiş fotoğraf özniteliği nokta dosyası ile GPS’ e aktarılabilmeli ve fotoğraflar GPS’ te gerek görüldüğünde gösterilebilmelidir.
 1. GPS ile beraber 2 adet alkalin kalem pil, Stylus kalem, Usb kablo, Taşıma kılıfı ve Haritaları yüklü 2Gb SD kartı da birlikte verilecektir.Download 12.83 Kb.
Download 12.83 Kb.

Bosh sahifa
Aloqalar

    Bosh sahifaEl tipi gps şartnamesi

Download 12.83 Kb.