• Spółka SAULE Technologies, której głównym celem jest opracowanie i komercjalizacja
 • Informacja prasowa
  Download 11.19 Kb.
  Sana21.03.2017
  Hajmi11.19 Kb.

  INFORMACJA PRASOWAc:\users\piotr\desktop\logotyp_saule.jpg


  Warszawa, dn. 4. marca 2016

  Perowskitowe zasilanie” staje się faktem.  Saule Technologies robi kolejny krok w stronę komercjalizacji technologii produkcji ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów.
  Spółka SAULE Technologies, której głównym celem jest opracowanie i komercjalizacja przemysłowej metody produkcji super cienkich, elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów, niespełna rok temu była na początku swej działalności. Miesiące intensywnej pracy zaowocowały pierwszymi małymi sukcesami. 3 marca, podczas International Conference on Perovskite Thin Film Photovoltaics (ABXPV) w Barcelonie, SAULE Technologies zaprezentowała pierwszy, działający prototyp modułu na bazie perowskitów, zasilający urządzenia typu smartfon.

  To szczególne wydarzenie dla całego zespołu SAULE Technologies. Cieszymy się, że doszliśmy do momentu, w którym możemy pokazać rezultaty naszej dotychczasowej pracy. Prototyp, który zaprezentowaliśmy w Barcelonie to dopiero początek. Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz japońskiego inwestora, będziemy w stanie znacznie udoskonalić naszą technologię. Będziemy pracować w lepszych warunkach, na nowoczesnym, profesjonalnym sprzęcie, na który czekamy. Już wkrótce będziemy mogli pochwalić się kolejnymi osiągnięciami.” – mówi Olga Malinkiewicz

  Na konferencji w Barcelonie spotykają się przedstawiciele nauki m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Korei, Stanów Zjednoczonych. SAULE Technologies wystąpiło na ABXPV w roli sponsora i przedstawiciela polskich innowacji, który jako jedyny jak do tej pory odnotował tak znaczące postępy w zakresie zastosowania perowskitów w produkcji elastycznych ogniw metodą ink-jet. Projekt rozwoju technologii perowskitowej właśnie przestaje być jedynie wizją.

  To pierwszy przykład implementacji technologii perowskitowej w elektronice użytkowej. W kolejnych etapach prac laboratorium będą powstawały coraz większe i wydajniejsze powierzchnie nadruku, umożliwiające wytwarzanie nawet wielkoformatowych ogniw fotowoltaicznych. Ich zastosowaniem są zainteresowane różne branże i sektory przemysłu na całym świecie, a także największe światowe marki” – mówi Piotr Krych, Prezes Zarządu SAULE.

  Zespół SAULE konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów i sukcesywnie pokazuje możliwości zastosowania rozwijanej technologii nie tylko w przemyśle, ale i w życiu codziennym. Skutecznie pokonuje wcześniej istniejące bariery, które zatrzymały inne polskie innowacje w fazie badań i zamknęły w laboratoriach, czyniąc je jedynie wizją bez szans na komercjalizację. Dzieli się rezultatami pracy, podkreślając siłę integracji nauki z biznesem.

  Nie prowadzimy typowej działalności naukowej. Jesteśmy głęboko przekonani o powodzeniu naszego projektu, dlatego w czasie gdy zespół naukowo-badawczy prowadzi intensywne prace w laboratorium we Wrocławiu, osoby odpowiedzialne za biznesową stronę funkcjonowania spółki rozmawiają z potencjalnymi partnerami. Funkcjonujemy symultanicznie, co docelowo pozwoli nam na zdecydowanie szybszą komercjalizację technologii i produktu ostatecznego. Zaprezentowany podczas ABXPV prototyp pierwszego cienkiego, lekkiego i elastycznego modułu zasilającego urządzenie typu smartfon z pewnością jest znaczącym sygnałem dla rynku, że oto zbliża się era perowskitów” – dodaje Artur Kupczunas, Wiceprezes SAULE.

  Działalność SAULE to synonim polskich innowacji, ich nieodzowności i konkurencyjności na rynku światowym.

  International Conference on Perovskite Thin Film Photovoltaics (ABXPV) 

  SAULE Technologies

  Kontakt SAULE:

  Maja Marchewka – PR&Marketing Manager

  maja.marchewka@sauletech.com 607 997 277

  Saule Sp. z o.o. powstała w czerwcu 2014r. w celu opracowania i komercjalizacji przemysłowej metody produkcji ultra cienkich, elastycznych ogniw perowskitowych. Założycielem Spółki i głównym udziałowcem jest Olga Malinkiewicz (http://innovatorsunder35.com/innovator/olga-malinkiewicz; http://www.photonics21.org/TrainingEducation/priceWinner/PrizeWinner2014OlgaMalinkiewicz.php). Jej partnerzy biznesowi to Piotr Krych i Artur Kupczunas. W 2014 roku SAULE otrzymało z rąk Marszałka Sejmu RP tytuł Start-up Roku 2014 przyznawany w ramach BusinessLink.  Po roku nawiązywania kontaktów i budowania relacji na rynku międzynarodowym oraz intensywnych prac badawczych firma podpisała umowę z jednym z największych japońskich inwestorów, Hideo Sawada. Wydarzenie zbiegło się z dwoma innymi sukcesami. Spółka otrzymała dotację rządową z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także nawiązała współpracę z ARP Venture.
  Download 11.19 Kb.
  Download 11.19 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Informacja prasowa

  Download 11.19 Kb.