• KTÜ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNE
 • Öğrenci EKLER Üzerinde “ Mezuniyet işlemlerinde kullanılacak tezin intihal raporudur” ibaresi yazılı
 • Tez Yazım Uygunluk Belges i Dört adet bez ciltli tez
 • Örnek
 • Karadeniz tekniK ÜNİversitesi EĞİTİm biLİmleri enstiTÜSÜ mezuniyet talep formu
  Download 17.6 Kb.
  Sana25.03.2019
  Hajmi17.6 Kb.

  KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

  MEZUNİYET TALEP FORMU


  KTÜ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNE

  Mezuniyet kararı için tarafımdan istenen belgeler ektedir.  Gereğinin yapılmasını arz ederim. (…./…./201.)

  Öğrenci No, Ad ve Soyad:
  Anabilim Dalı:
  Bilim Dalı (varsa):
  Programı:  Yüksek Lisans
  Doktora

  Tezin Türkçe Adı:
  Tezin İngilizce Adı:
  Tez Danışmanı:
  Tez Savunma Tarihi:

  (Gün/Ay/Yıl)

  Tezin Sayfa Sayısı:

  (Roma rakamlı kısım ve ekler hariç)
  Telefon No ve E-Posta:
  Adres:
  İmza

  Öğrenci

  EKLER

  1. Üzerinde “Mezuniyet işlemlerinde kullanılacak tezin intihal raporudur” ibaresi yazılı Tez Çalışması Orijinallik Raporu: Rapor danışman öğretim üyesi tarafından Turnitin programında oluşturur ve çıktısına söz konusu ibare danışman tarafından yazılır. (284 sayılı Senato Kararı: Başarılı bulunan öğrenci, mezuniyet işlemleri için Enstitüye teslim edeceği tezinin basılı nüshaları ve elektronik kopyasının yanında, tez savunma sınavı tarihi sonrasında tezde yapılmış muhtemel değişiklikleri de içeren tez dosyanın son hali kullanılarak alınmış, bu Uygulama Esasları’nda belirtilen azami “benzerlik oranları”nın altındaki oranları sağlayan ve tez danışmanı tarafından onaylanarak imzalanmış nihai “Tez Çalışması Orijinallik Raporu”nu Enstitü’ye teslim etmekle yükümlüdür.)

  2. Tez Yazım Uygunluk Belgesi

  3. Dört adet bez ciltli tez (Tüm tezlerde jüri üyelerinin ve bildirim sayfalarında öğrencinin imzası olmalıdır.)

  4. İki adet doldurulup imzalanmış, üzerinde referans numarası olan Tez Veri Girişi ve Yayımlama İzin Formu (https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/giris.jsp/adresinde doldurulacaktır. Bu formu doldurabilmek için öncelikle sisteme üye olunması gerekmektedir. Tez yazarı tarafından “üye oturumu”ndan giriş yapılarak “tez veri giriş formu” doldurulmalı ve imzalanarak Enstitüsüne teslim edilmelidir. )

  5. Tezin tam metni ve eklerini içeren üç adet kompakt disk (Cd): CD’lerin biri word diğer ikisi pdf olarak hazırlanacaktır. Cd’ler "Yükseköğretim Kurumlarında Hazırlanan Lisansüstü Tezlerin İnternet Üzerinden Derlenmesi Hakkında Kılavuza" hazırlanır. Cd’ye yüklenen tez isimlendirilirken Tez Veri Giriş Formundaki referans numarası kullanılacaktır. Örnek: Tezin tam metni ve pdf formatındaki ekleri tek dosya içinde referansno.pdf

  Not. Kompakt diskin üzerine cd kalemi ile öğrenci adı soyadı, anabilim dalı/bilim dalı, program adı, tezin adı ve yılı yazılı olacaktır.)
  Yukarıda sayılı belgeleri tez sınavına giriş tarihinden itibaren bir ay içinde Enstitüye teslim eden ve tezi şekil yönünden uygun bulunan öğrenciye diploması verilir. Enstitü yönetim kurulu talep halinde teslim süresini en fazla bir ay daha uzatabilir. Bu koşulları yerine getirmeyen öğrenci koşulları yerine getirinceye kadar diplomasını alamaz, öğrencilik haklarından yararlanamaz ve azami süresinin dolması halinde ilişiği kesilir.  Download 17.6 Kb.
  Download 17.6 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Karadeniz tekniK ÜNİversitesi EĞİTİm biLİmleri enstiTÜSÜ mezuniyet talep formu

  Download 17.6 Kb.