Kodu: 399235 protein elektroforez kiTİ (serum)
Download 6.67 Kb.
Sana29.12.2019
Hajmi6.67 Kb.

KODU: 399235
PROTEİN ELEKTROFOREZ KİTİ (SERUM)

399235 kodlu Protein elektroforez (serum) kiti için aşağıdaki şartlar geçerlidir:
  1. Kapiller elektroforez sisteminde serum protein elektroforezi çalışılabilmelidir. Sistem monoklonal bant yüzdesi hesaplayabilmelidir.

  2. Cihaz Kapiller Zon Elektroforez tekniği kullanarak otomatize çalışmalı ve barkod okuyuculu olmalıdır. Bu kaleme teklif verecek firma laboratuvara yeni bir sistem kurmalı veya laboratuvarımızdaki mevcut sisteme aplikasyonunu sağlamalıdır. Numuneler cihaza yüklendikten sonra dışarıdan yazılımsal uygulamalar dahil hiçbir müdahaleye gerek kalmaksızın sonuç alınmalıdır.

  3. Bu sistemi veren firma, kullanılan cihazın LIS bağlantılarını, elektroforez dijital görüntülerinin laboratuvar bilgisayar sistemine aktarılmasını temin etmelidir.

  4. Tüm kitler üretici firmaya ait orijinal etiketi taşımalı, etiketin üzerinde menşei ülke, son kullanma tarihi, lot numarası ve saklama koşulları belirtilmiş olmalıdır.

  5. Teklif edilen kitlerin orijinal prospektüsleri, tüm kontrol ve kalibratörlerle birlikte kitlere özel sarf malzemeleri ilgili firma tarafından verilmelidir. Reaktifler, teklif edilen cihaz ile tam uyumlu olmalıdır. Üretici firma kendi orjinal marka kitini teklif etmelidir.

  6. Rutin çalışma sürecinde sorun yaşanan kitler yenileri ile değiştirilmelidir.

  7. Tüm gerekli sarf malzeme, yan ürün ilgili firma tarafından karşılanmalıdır.

  8. Kitlerin raf ömrü en az 6 (altı) ay olmalıdır. Son kullanma tarihinden en az 1 (bir) ay önce firmaya haber vermek kaydıyla miktarı ne olursa olsun firma, kitleri uzun miyatlı olanlarla aynı miktarda, fiyat farkı aranmadan, 30 (otuz) gün içinde değiştirmelidir. Kitlerle birlikte verilecek kontrol, kalibratör ve reaktifler laboratuvarın uygun bulduğu özelliklere sahip olmalıdır. Laboratuvar yönetiminin uygun bulduğuiç kalite kontrol materyali temini ve dış kalite kontrol programına katılımı firma tarafından sağlanmalıdır. Kontrol, kalibratör ve reaktifleri iyi çalışmayan ve test sayısına göre hacimce yetersiz kalanlar ilgili firma tarafından değiştirilmelidir.

  9. Açılmamış kitler, üzerinde belirtilen son kullanma tarihine kadar stabil kalmalıdır. Bu süreden önce bozulan kitler yenisi ile değiştirilmelidir.

Download 6.67 Kb.
Download 6.67 Kb.

Bosh sahifa
Aloqalar

    Bosh sahifaKodu: 399235 protein elektroforez kiTİ (serum)

Download 6.67 Kb.