• MariaDB (MySQL)
 • Sissejuhatus
  Download 434.02 Kb.
  bet1/4
  Sana22.12.2019
  Hajmi434.02 Kb.
    1   2   3   4

  Kuidas paigaldada LAMP-server Debian 9 Stretch Linuxit

  https://linuxconfig.org/how-to-install-a-lamp-server-on-debian-9-stretch-linux

  Sissejuhatus


  LAMP-server on Linuxi veebimajutuse nurgakivi.  LAMP oli esimene dünaamilise veebisisu loomise vahend Linuxis ja on ikkagi suure enamiku internetisaitide keskkonnaks ka tänapäeval. 

  Kui soovite oma veebisaidi majutamiseks seadistada LAMPi, oleks raske leida paremat, kui Debian Stretch. Debian on tuntud oma stabiilsuse, turvalisuse ja massiivsete paketihoidlate poolest.

  MariaDB (MySQL)


  Alustamiseks installige ja seadistage andmebaasi osa, MariaDB. Traditsiooniliselt tähistab "M" LAMPis MySQLi. Kuid MariaDB on asendusliige, mida Oracle ei kontrolli, seega on see parem valik. 

  MaridaDB installimiseks Stretch'is kasutage lihtsalt abipakettide paigaldamiseks.

  # apt install mariadb-client mariadb-server  Installimise käigus palutakse teil luua MariaDB-i põhiparool. Veenduge, et valite midagi nii turvalist kui võimalik, sest see määrab osaliselt teie andmebaaside turvalisuse. 

  Nüüd, kui MariaDB-server on installitud, saate administraatorina sisse logida ja seadistada tavalise kasutaja ja andmebaasi.

  mysql -u root -p

  MariaDB küsib seejärel teie parooli, mille olete just seadistanud. 

  Andmebaasi loomine on üsna lihtne. Lihtsalt käivitage järgmine käsk.

  CREATE DATABASE newdb;  Peate andmebaasi kasutama tavalise kasutajana. Väga halb on mõte kasutada juurkasutajat millekski muuks, kui MariaDBi haldamiseks.

  Loome kasutaja:

  CREATE USER 'username'@'localhost' IDENTIFIED BY 'userpassword';  Username asemel kirjutage oma tavakasutaja või uus tavakasutaja ja tema parool userpasswordi asemel

  See käsk loob tavalise kasutaja, kes saab koheselt sisse logida ja parooli määrata. 

  Selle kasutaja jaoks, et saaksite kasutada just loodud andmebaasi, peate neile andma privileege. Kuna see on üldkasutatav kasutaja selle andmebaasi haldamiseks, antakse talle kõik õigused.

  GRANT ALL PRIVILEGES ON newdb. * to 'username'@'localhost';  Kui see on tehtud, tühjendage kõik konsoolis olevad õigused ja väljuge.

  FLUSH PRIVILEGES;

  quit

  See on kõik esialgu andmebaasis töötamiseks. Kindlasti saate hiljem kohandada vastavalt vajadusele.


  Download 434.02 Kb.
    1   2   3   4
  Download 434.02 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Sissejuhatus

  Download 434.02 Kb.