• Miks nõuti linna asutustelt toetusallkirjade lehte Mustpeade maja säilitamiseks Tallinna linna omandis oleva avaliku kultuuriobjektina
 • Kas Te ei leia, et Mustpeade Maja tagastamine või mitte tagastamine selle seaduslikule omanikule on vaba tahte küsimus
 • Tallinna linnavalitsus
  Download 10.34 Kb.
  Sana10.04.2017
  Hajmi10.34 Kb.  TALLINNA LINNAVALITSUS

  Hr Ants Leemets

  Teie: 04.10.2012 nr F1-11.2/614-1

  Tallinna Linnavolikogu Kantselei


  Vana-Viru 12

  Meie: .10.2012 nr  15080 TALLINN
  Vastus arupärimisele

  Lugupeetud härra Leemets


  Vastuseks Teie arupärimisele teatame järgmist:

  1. Miks nõuti linna asutustelt toetusallkirjade lehte Mustpeade maja säilitamiseks Tallinna linna omandis oleva avaliku kultuuriobjektina?

  Tegu ei olnud toetusallkirjade nõudmisega linna asutustelt, vaid Mustpeade majale toetuse avaldamiseks täiendava võimaluse loomisega. Leian, et sellise võimaluse loomine linna hallatavates asutustes oli igati positiivne, sest vaatamata sellele, et Eesti on e-riik, ei ole kõik inimesed arvuti/interneti kasutajad ja nii said soovi korral allkirja anda ka nemad.

  Selline allkirjade kogumine ei ole tavapärane praktika. Kuid kuna tegu on siiski mitte ainult Tallinnale, vaid kogu riigile olulise kultuuriobjekti Mustpeade maja edasist saatust määravate otsustega, on loomulik, et kõigile linnaasutustele loodi toetuse avaldamiseks täiendav võimalus ja seisti hea, et kogutud allkirjad ei jääks edastamata.

  Teie poolt viidatud allika näol oli tegemist meeldetuletusega asutustele, et olla veendunud, et kõik antud allkirjad saaks kokku kogutud ja edastatud Tallinna Kultuuriväärtuste Ametile. Tagasiside näitas, et osas haridusasutustest oli oma toetust avaldatud interneti teel, osa allkirjalehtedest oli viidud linnaosavalitsustesse.   

  Kas Te ei leia, et Mustpeade Maja tagastamine või mitte tagastamine selle seaduslikule omanikule on vaba tahte küsimus?

  Seaduslikule omanikule vara tagastamine on reguleeritud Eesti Vabariigi seadusandlusega.  1. Kuidas hindate sellisel viisil tehtud küsitluste tulemuste objektiivsust, kui asutuse juhid peavad hirmuga teotuskirju koguma?

  Kuna tegu ei olnud kohustuse, vaid täiendava võimalusega anda allkiri linna asutuse toetuseks, hindan küsitluse tulemusi objektiivseks.
  Lugupidamisega


  Edgar Savisaar

  Linnapea
  Koopia: Pr Hilja-Anne Merzin, Tallinna Linnavolikogu kantselei

  Svetlana Kadel-Gleeson 640 4972

  Download 10.34 Kb.
  Download 10.34 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Tallinna linnavalitsus

  Download 10.34 Kb.