• 1 - MAVZU: KIRISH. ALGORITMLASH FANI VA ALGORITMLASH SAN’ATI Reja 1. Algoritm tushunchasi.
  • Tayanch iboralar
  • Mashg’ulot usullari
  • Darsning xronologik xaritasi
  • Axborotlashtirish texnologiyalari




    Download 1.14 Mb.
    bet1/69
    Sana15.04.2024
    Hajmi1.14 Mb.
    #195670
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   69
    Bog'liq
    Axborotlashtirish texnologiyalari
    O\'zR XTV Buyruq№205 24.06.2022, 3-grade cw (1), Óz Res Konstitutsiyaviy tuzum asoslari 10-huquq, 9-sinf informatika yangi 2020. @informatika, силабус (Tayor), moliya, 02.05, Mavzu Printer turlari, ularning ishlash prinsiplari hamda kompy, eXS9b4oKJpKxFq2ta54nKY9749R8U92uYbdOVFxu, AmetovaNashriyotgatoplam, !TouTube канал! Tеxnologiya 2- sinf, ish reja, ranglar forum uchun, Dunyo okeani tabiiy geografik sharoiti to\'g\'risida umumiy harakteristika, Doc1

    11. MA’RUZA MASHG’ULOTLARI DARS ISHLANMASI

    Alisher Navoiy nomidagi


    Samarqand Davlat universiteti
    “Axborotlashtirish texnologiyalari” kafedrasi

    Axatov A.R.




    Algoritmlar nazariyasi fanidan


    ma’ruza masg’ulotlar ishlanmasi




    SAMARQAND ─ 2010
    1 - MAVZU: KIRISH. ALGORITMLASH FANI VA ALGORITMLASH SAN’ATI


    Reja


    1. Algoritm tushunchasi.
    2. Algoritmlarni tuzish – ijodiy ish
    3. Algoritmlar sifatini baholash.


    Darsning maqsadi: talabalarga algoritm tushunchasi, zamonaviy matematika va informatikadagi o’rni, algoritmni tuzish – ijodiy ish ekanligini ko’rsatish.
    Tayanch iboralar: algoritmlar nazariyasi, aloritmni tuzish, masala quyilishi, modelllashtirish, test, ishlab chiqish, hujaatlashtirish.
    Mashg’ulot vositalari: sinf doskasi, plakatlar, fundamental fan darsliklari, o’quv va uslubiy qo’llanmalar, informatika bo’yicha atamalar lug’ati, videoproyektor, ekran va kompyuterdan samarali foydalanish.
    Mashg’ulot usullari: takrorlash, suhbat va savol-javob, munozara (mavzuni o’zlashtirishni mustahkamlash) tarzida muloqot o’tkazish, (talabalarning mustaqil, erkin fikrlash va so’zlashga o’rgatgan holda fikr mulohazalarini bayon qildirish, buning uchun har bir talabaga, tayanch iboralardan savollar tashlanadi, ular o’z fikrlarini bayon qiladilar, hamma talaba javobni bayon qilib bo’lgandan so’ng talaba bilan birgalikda javoblar yakun qilinadi).
    Darsning xronologik xaritasi – 80 minut.
    Tashkiliy qismi: Auditoriyaning jixozlanishi va sanitar sharoitlari, talabalar davomati – 2 minut.
    Bilimlarni baholash: yangi mavzuni o’rganish uchun zarur bo’lgan material bo’yicha suxbat – 10 minut.
    Yangi mavzuni bayon etish – 55 minut.
    Mavzu o’zlashtirilgan darajasini aniqlash – 10 minut.

    Download 1.14 Mb.
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   69




    Download 1.14 Mb.