• Ta`limiy maqsad
  • Rivojlantiruvchi maqsad
  • Darsning blok sxemasi.
  • Darsning blok sxemasi. Darsning borishi. I Tashkiliy qism
  • Sinfimiz shiori
  • II. O`tilgan mavzuni takrorlsh
  • Ochiq dars ishlanmasi




    Download 3.61 Mb.
    bet1/2
    Sana17.01.2023
    Hajmi3.61 Mb.
    #38472
      1   2
    Bog'liq
    matematika ochiq dars slayd
    Sinf soatlari 2022 @manaviyatchi, ARIFMETIK PROGRESSIYA Шукуровга, buhoro xonligi ning tashkil topishi , ANALITIK USULLARGA ASOSLANGAN SHIFRLASH ALGORITMI, O’zbekiston respublikasi oliy va o’rta maxsus ta’limi, 15-mavzu. Qo’pol xatoliklarni aniqlash va ularni baxolash, Маълумотлар баъзаси мустақил иш(1), kontent, 1.Маҳаллий анестетикларнинг классификацияси, таъсир механизми, қўлланилиши., 1.Грудное вскармливание, Bajariladigan ish, 3 Amaliy mashg’ulot Mavzu “Operatsiyalar-operandalar” xisoblas-www.fayllar.org, New Документ Microsoft Word, 1

    Navoiy shahar 5-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi Raxmatova Yulduz Djuraqulovnaning matematika fanidan ”50 dan 59 gacha bo`lgan sonlar” mavzusidagi
    OCHIQ DARS ISHLANMASI
    Sana: 26.02.2016
    Sinf: 1-”b”
    Fan: Matematika
    Mavzu: 50 dan 59 gacha bo`lgan sonlar.
    Darsning maqsadi:
    Ta`limiy maqsad:O`quvchilarga 50 dan 59 gacha bo`lgan sonlarni xona birliklari hamda ularni hosil qilish yo`llari haqida atroflicha tushuncha berish.
    Tarbiyaviy maqsad:O`quvchilar ongiga milliy istiqlol g`oyasini singdirish. Vatanparvarlik ruhida tarbiyalash. Vatanga munosib farzand bo`lib kamol topishlariga hissa qo`shish.
    Rivojlantiruvchi maqsad: O`quvchilardagi matematikaga bo`lgan qiziqishlarini rivojlantirish. O`quvchilarni matematik nutqini rivojlantirish.
    Dars turi: Yangi bilim beruvchi.
    Dars usuli: Noan`anaviy,guruhlarda ishlash, “Matematik estafeta”,”Hushyor bo`l”
    Dars jihozi: Kompyuter, slayd, darslik va ko`rgazmalar, tarqatmalar, avtobus maketi, quyon va bo`ri rasmlari.

    Darsning blok sxemasi.




    Darsning borishi

    Vaqti

    1

    Tashkiliy qism

    6 daqiqa

    2

    O`tgan mavzuni so`rash va mustahkamlash

    10 daqiqa

    3

    Yangi mavzu bayoni

    10daqiqa

    4

    Yangi mavzuni mustahkamlash

    15 daqiqa

    5

    O`quvchilarni baholash

    2 daqiqa

    6

    Uyga vazifa berish

    2 daqiqa



    Darsning borishi

    Vaqti

    1

    Tashkiliy qism

    6 daqiqa

    2

    O`tgan mavzuni so`rash va mustahkamlash

    10 daqiqa

    3

    Yangi mavzu bayoni

    10daqiqa

    4

    Yangi mavzuni mustahkamlash

    15 daqiqa

    5

    O`quvchilarni baholash

    2 daqiqa

    6

    Uyga vazifa berish

    2 daqiqa

    Darsning blok sxemasi.
    Darsning borishi.
    I Tashkiliy qism:
    O`quvchilar bilan salomlashish. Sinf xonasining gigiyenik holatini nazorat qilish. Navbatchidan ma`lumot qabul qilish. Sinfda psixologik iqlim yaratish.
    Darsimiz:
    Matematika fanlar ichra shoh,
    Uning sirlaridan bo`lamiz ogoh.
    Maqsadimiz:
    O`rgangaymiz hisob-kitob ilmini,
    Matematika jumboqlarning tilsimi.
    Sinfimiz shiori:
    Kamol topib,halol o’sib zo’r bo’lamiz,
    Bilim olib xalq yo’liga nur bo’lamiz.
    Maqsad sari intilamiz,adashmaymiz,
    Yurt deganning yuragiga qo’r bo’lamiz.
    Sinf 3-guruhga bo`linadi:
    • Kamalak 2. Bilag`on 3. Yangi avlod guruhlari

    • Qaysi guruh o`quvchilari darsda faol bo`lsa, sayohat uchun avtobusga chiptalarni qo`lga kiritadilar.
      II. O`tilgan mavzuni takrorlsh:
      O`tilgan mavzu 40dan 49 gacha bo`lgan sonlar “Hushyor bo`l” ta`limiy o`yini va “Matematik estafeta ” orqali mustahkamlanadi.

      Download 3.61 Mb.
      1   2




    Download 3.61 Mb.