Mavzu;
Turli qog‘ozlardan girlyandalar va qor parchasini yasash
Sana__________
Mashg’ulotning maqsadi. Ta`limiy:
DTS talablari asosida Mashg’ulot o`tish.
Tabiiy
materiallardan
applikatsiya yasash, somondan o’yinchoqlar yasashni o’rgatish.
Tarbiyaviy:
O`quvchilarni ilm olishga qiziqtirish. Mehnatsevarlik va halollikka o'rgatish.
Rivojlantiruvchi:
O`quvchilarni
guruhda ishlash, yangi mavzuni guruhda munozara orqali
anglab yetish ko‘nikmasini shakllantirish.
Mashg’ulotning turi.
Yangi bilim beruvchi.
Mashg’ulotning metodi.
Amaliy tushuntirish.
Mashg’ulotning jihozi.
Turli qog‘ozlardan girlyandalar va qor parchasini yasashga
kerakli ashyolar
Tashkiliy qism
.
Salomlashish,
davomatni aniqlash, o’quvchilarni Mashg’ulotga
tayyorgarligini tekshirish.
O`qituvchi Mashg’ulot boshida o`quvchilar tomonidan yasalgan bir nechta applikatsiyalarni
ko`rsatadi. Bolalar diqqat bilan ko`rib chiqishadi. O`qituvchi bugungi Mashg’ulot
mavzusini e`lon qiladi. O`quvchilar Mashg’ulotga tayyorlanib kelishgan bo`ladi.
Tabiiy materiallar bilan ishlaganda bo'laklarni birlashtirish.
Yasalgan buyumning
pishiqligi ko'p jihatdan buyum bo'laklarining qanday birlashtirilganiga bog'liq. Tabiiy
materialdan yasalgan buyumlarning pishiqligini orttirish uchun tez quriydigan yelimdan
foydalaniladi.Birlashtirish usullari.1-USUL. Buning uchun bo'laklar
birlashadigan joyga
yelim surtiladi va yelim quriguncha bo'laklar qo'l bilan ushlab turiladi.
2-USUL. Tabiiy materiallardan yasalgan buyum bo'laklarini yog'och qoziq yordamida
birlashtirish. Buning uchun bo'laklarda burama yoki bigiz bilan teshikcha hosil qilinadi.
Bo'laklar mayda yog'och qoziq bilan birlashtiriladi.