• Fronius jako partner pro individuální energetickou transformaci
 • Jak se zelený proud dostane do auta
 • Tisková zpráva Fronius jako partner pro individuální energetickou transformaci Perspektivy e-mobility
  Download 1.27 Mb.
  Sana29.03.2020
  Hajmi1.27 Mb.  Tisková zpráva  Fronius jako partner pro individuální energetickou transformaci

  Perspektivy e-mobility  (Wels, 24.04.2019) Energetická transformace začíná pro většinu lidí instalací fotovoltaického systému na vlastní střechu. Uživatelé tím nejen pokryjí svoji spotřebu elektřiny v domácnosti, ale díky chytrým řešením od obchodní jednotky Fronius Solar Energy mohou také využít kompletní spektrum propojování sektorů. Cílem je pokrýt spotřebu energie v domácnosti vlastním vyrobeným solárním proudem, který lze využít také k přípravě teplé vody a pro e-mobilitu. Díky tomu je možné zvýšit stupeň soběstačnosti a lépe vytížit FV systém. Avšak speciálně u e-mobility záleží na vhodné celkové koncepci, kterou tvoří fotovoltaický systém, akumulátor, zařízení pro přípravu teplé vody a wallbox (domácí nabíjecí stanice pro elektromobil) a která zajišťuje, aby se do nádrže opravdu čerpalo slunce.

  V případě osobní energetické transformace jde o to, aby se využívalo celé spektrum propojování sektorů. Díky optimálnímu energetickému managementu se realizuje největší možná spotřeba vlastní vyrobené sluneční energie. Tím lze zvýšit rentabilitu, vlastní spotřebu i stupeň soběstačnosti a zároveň snížit náklady. Vedle elektřiny a tepla je mobilita třetím velkým sektorem, který je možné prostřednictvím řešení Fronius napájet proudem z vlastní střechy.


  Když máte elektromobil, pak také chcete jezdit na sluneční energii,“ vysvětluje Martin Hackl, Global Director Solar Energy ve společnosti Fronius. „Často se ale stává, že když je proud z vlastního FV systému k dispozici, nejste zrovna doma.“ Tady pomůže společnost Fronius. Její odborníci na solární proud totiž o e-mobilitě přemýšlejí dopředu a umožňují, aby se proud uložený přes den nabíjel do elektromobilu odpoledne nebo večer. „Jde o to, abychom měli energetické řešení, které zajistí, že elektromobil dostane opravdu zelený proud,“ rozvádí myšlenku M. Hackl. „Tomu musí odpovídat kompletní balíček.“

  Jak se zelený proud dostane do auta


  Majitelé elektromobilů mají pro nabíjení svého vozu v podstatě tři možnosti. Nejjednodušší, ale také nejméně efektivní metodou je v případě potřeby prostě zapojit vůz do zásuvky nebo wallboxu a použít energii, která je právě dostupná. Tím uživatel často dosáhne jen nepatrného zvýšení vlastní spotřeby. Velká část proudu totiž pochází ze sítě. Pro inteligentní nabíjení akumulátoru elektromobilu je kromě FV systému na střeše potřebný střídač Fronius s integrovaným energetickým managementem a kompatibilní wallbox, tedy domácí nabíjecí stanice. Střídač signalizuje wallboxu, kdy je k dispozici přebytek proudu, a wallbox pak elektromobil nabije. Tím lze zvýšit vlastní spotřebu přibližně o dalších 20 procent. Při využití dynamické regulace nabíjení1 a dodatečného zásobníku energie Fronius může podíl vlastní spotřeby v závislosti na velikosti systému a chování spotřebitele vzrůst téměř na 100 procent. V rámci této metody energetický management dočasně ukládá přebytečný proud vyrobený přes den do akumulátoru Fronius Solar Battery a odebere ho, když je zapotřebí natankovat.
  Tak lze elektromobilitu používat opravdu smysluplně a sofistikovaně,“ říká M. Hackl. „Pokud se systém rozšíří ještě o regulátor spotřeby Fronius Ohmpilot, který dokáže nevyužitý proud použít k přípravě teplé vody, je řešení ekonomicky nejúčelnější a dosáhne se nejvyššího stupně soběstačnosti.“
  1Díky dynamické regulaci nabíjení je možné nabíjet vůz přesně přebytkem, který je v daném okamžiku k dispozici.

  Slov: 485

  Znaků: 3 458
  Přehled obrazového materiálu:

  Chytrá řešení od společnosti Fronius umožňují využít kompletní spektrum propojování sektorů.

  Speciálně u e-mobility záleží na vhodné celkové koncepci, kterou tvoří fotovoltaický systém, akumulátor, zařízení pro přípravu teplé vody a wallbox, aby se do nádrže opravdu čerpalo slunce.

  Fotografie: Fronius International GmbH, reprodukce zdarma  O obchodní jednotce Fronius Solar Energy
  Obchodní jednotka Fronius Solar Energy vyvíjí od roku 1992 energetická řešení týkající se fotovoltaiky a své produkty prodává prostřednictvím globální kompetenční sítě instalačních, servisních a prodejních partnerů. Více než 20 poboček této obchodní jednotky, podíl exportu přes 90 procent a celkový výkon instalovaných střídačů více než 14 gigawattů hovoří samy za sebe. Velkým cílem je vize 24 hodin slunce a společnost Fronius každý den pracuje na tom, aby uskutečnila tuto vizi budoucnosti, ve které bude celosvětová spotřeba energie 100procentně pokryta z obnovitelných zdrojů. Proto společnost Fronius vyvíjí energetická řešení, která znamenají efektivní a inteligentní výrobu, ukládání, distribuci a spotřebu sluneční energie.
  O společnosti Fronius International GmbH
  Společnost Fronius International je rakouská firma se sídlem v Pettenbachu a dalšími pobočkami ve Welsu, Thalheimu, Steinhausu a Sattledtu. Podnik má 4 550 zaměstnanců po celém světě a působí v oborech: svařovací technika, fotovoltaika a technika nabíjení akumulátorů. Díky 30 mezinárodním společnostem Fronius a prodejním partnerům / zastoupením ve více než 60 zemích dosahuje podílu exportu ve výši zhruba 91 procent. Díky inovativním výrobkům a službám, stejně jako 1 241 aktivním patentům je společnost Fronius technologickou jedničkou na světovém trhu. 


  Kontakt:

  Andrea SCHARTNER, +43 664 88536765, schartner.andrea@fronius.com , Froniusplatz 1, 4600 Wels, Rakousko.


  Marketa BURILOVA, +420 272 111 091, burilova.marketa@fronius.com, Dolnoměcholupská 1535/14, 102 00 Praha 10, Česká republika s.r.o.
  Povinný výtisk:

  a1kommunikation Schweizer GmbH, Rüdiger KEMPA, rke@a1kommunikation.de  Pokud si nepřejete dostávat další tisková sdělení od společnosti Fronius International, Business Unit Solar Energy, odpovězte prosím s využitím UNSUBSCRIBE


  04/2019 /


  Download 1.27 Mb.
  Download 1.27 Mb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Tisková zpráva Fronius jako partner pro individuální energetickou transformaci Perspektivy e-mobility

  Download 1.27 Mb.