• Idrok, tafakkur , nutq va xayol turlari.
  • II. Mashg’ulotning maqsadi: Ta’limiy maqsad
  • III. Mashg‘ulot turi
  • O‘zbekiston respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi muhammad al – xorazmiy nomidagi toshkent axborot texnologiyalari universiteti farg‘ona filiali




    Download 173,41 Kb.
    bet1/3
    Sana16.12.2023
    Hajmi173,41 Kb.
    #121030
      1   2   3
    Bog'liq
    Nurova (1)
    Simmetriya, baxti, 1 - tajriba ishi, Rahimov Kamolidin. kimyo, 12 ilova Ikkilamchi Avtokredit, Mikro.Makroiqtisodiyot REFERAT, 1404549802 54144, vedmist, tabiat


    O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI AXBOROT TEXNOLOGIYALARI VA KOMMUNIKATSIYALARINI RIVOJLANTIRISH VAZIRLIGI
    MUHAMMAD AL – XORAZMIY NOMIDAGI TOSHKENT AXBOROT TEXNOLOGIYALARI UNIVERSITETI FARG‘ONA FILIALI
    “Dasturiy injiniring va Raqamli texnalogiyalar” fakulteti
    “Dasturiy injiniring” yo`nalishi
    “Pedagogika va psixalogiya” fanidan

    MASHG’ULOT ISHLANMASI



    Mavzu: Idrok, tafakkur , nutq va xayol turlari.

    Bajardi: 652-21 guruh talabasi Nurova Rayhona


    Qabul qilingan: __________________

    Farg`ona 2023
    Fan nomi: “Pedagogika va psixalogiya”
    Guruh: 652-21
    Mashag‘ulot sanasi: 7.12.2023
    I. Mashg‘ulot mavzusi: Idrok, tafakkur , nutq va xayol turlari
    Reja:
    1. Idrokning ta`rifi va uning xususiyatlari.
    2. Taffakkur va uning ko`rinishi
    3. Nutq va uning turlari
    4. Xayol turlari
    II. Mashg’ulotning maqsadi:
    Ta’limiy maqsad: O`quvchi yoshlarga mavzu bo`yicha bilimlar va ma’lumotlar berish. Olgan nazariy bilimlarini amaliyotda tadbiq eta olishlari uchun amaliy yordam berish va ko`rsatmalar berib borish
    Tarbiyaviy maqsadi: O`quvchilarga ijtimoiy muloqot hamda uning tartib qoidalari hamda ijobiy va salbiy tomonlarini bilish
    Rivojlantiruvchi maqsad: O`quvchi yoshlarga muloqot va nutq madaniyatini shakillantirish.
    III. Mashg‘ulot turi: Nazariy va amaliy.
    IV. Mashg‘ulot metodi: “An’anaviy metod”, “Bilist so`rov metodi”, “Guruhlarga bo‘lish metodi”, “Tarqatma metod”, “Video rolik”, “Bahs munozara”, “Baholash”.
    V. Mashg’ulot uchun foydalaniadigan jihozlar: Jurnal, doska, bo‘r, adabiyotlar, tarqatma materiallar, AKT.
    VI. Tashkiliy qism:

    1. Salomlashish__1__ (An’anaviy metodidan foydalanib)

    2. Ma’naviyat daqiqasi_5____ (Bilist so`rov)

    3. Davomatni aniqlash va mashg`ulot jurnaliga belgilab borish__2___

    4. O`tilgan mavzu so`rovi__10__ (Guruhlarga bo`lish, Savol javob metotlaridan foydalanib)

    5. Yangi mavzu bayoni__17__ (video rolik)

    6. Mustahkamlash___5___ (Ven diogrammasidan foydalanib)

    7. Baholash___3___

    8. Uyga vazifa berish__1__


    Download 173,41 Kb.
      1   2   3




    Download 173,41 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    O‘zbekiston respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi muhammad al – xorazmiy nomidagi toshkent axborot texnologiyalari universiteti farg‘ona filiali

    Download 173,41 Kb.