• OCHIQ DARS ISHLANMASI
  • D o s k a
  • O’zbekiston respublikasi xalq ta’lim vazirligi




    Download 143 Kb.
    bet1/4
    Sana27.09.2023
    Hajmi143 Kb.
    #84576
      1   2   3   4
    Bog'liq
    8-A OCHIQ DARS
    saytlar, BIOLOGIYANI OʻRGANMOQCHI BOʻLGAN BARCHANI OʻQUVCHI YOSHLARNI OʻZ KURSIMIZGA TAKLIF ETAMIZ, 2-синф жисмоний тарбия 50 та, Hujjatlarni ro‘yxatga qo‘yish va bajarilishini nazorat qilish.., 1 е паспорт, Akt kurs ishi, 1-3lab.Cisco, 2-lab, Wagsucop, психотроп модда 818 27.09.2019-узб, amaliy, Презентация по педагогике Виды и методы воспитания, Dinshunos test, wepik-operatsion-tizimlar-va-ularga-ornatilgan-dasturlar-yana-bir-qadamdan-otkazish-20231028071957ATL7

    O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI

    XALQ TA’LIM VAZIRLIGI


    XORAZM VILOYATI


    XONQA TUMANIDAGI


    14- UMUMIY O‘RTA TA’LIM MAKTABINIG


    “Informatika” fani o‘qituvchisi




    Axmedova Mavjudaning


    OCHIQ DARS ISHLANMASI


    10- sinf
    Mavzu: MS Excelda matematik funksiyalar.

    O‘IBDO‘ : A. Berdiyeva


    Fan o‘qituvchisi: A. Mavjuda


    Xonqa 2020/2021.
    Dars mavzusi.


    Photoshoopning uskunalarpaneli va palitralari

    Darsning maqsadi:





    1. Ta’limiy maqsad:

    Elektron jadvalning vazifalari va imkoniyatlari.
    Kompyuter va undan foydalanish usullarini o’rganish. Mavzuga doir ko’nikma va malakalarini shakllantirish.



    1. Tarbiyaviy maqsad:

    Elektron jadvalning vazifalari va imkoniyatlari.


    Kompyuter va undan foydalanish madaniyatini va o’quvchilarga mustaqil ijodiy fikrlashni o’rgatish.



    1. Rivojlantiruvchi maqsad:

    O’quvchilarni mavzu mohiyati va maqsadini aniqlashga o’rgatish. Ularni ilmiy dunyoqarashini yanada kengaytirish. Tashkilotchilik, tadbirkorlik hislatlarini shakllantirib, kompyuter va multimediya vositalaridan foydalanib nazariy bilimlarini amaliyotga tadbiq etish.


    Darsning vaqt taqsimoti.



    1. Tashkiliy qism - 7 daqiqa

    • Salomlashish

    • Navbatchi hisoboti

    • Siyosiy daqiqa

    1. Kirish qismi - 10 daqiqa

    1. Yangi mavzu bayoni - 15 daqiqa

    • Amaliy,ma’ruza, suhbat, noan’anaviy usulda(B BH B usulida)

    1. Mustahkamlash – 10 daqiqa

    • Ms.Excel dasturida kichik jadval yaratish. yechish

    • WENN diagrammasi usuli

    1. Yakuniy qism - 3 daqiqa



    Dars turi: Noan’anaviy.


    Usullari: “Kichik guruxlarga bo’lish”.


    Shakllari: “ blits so’rov, ma’ruza, WENN diagrammasi”

    Darsni jixozlanishi.





    1. Kompyuterlar.

    2. Videoproektor ekrani bilan.

    3. Marker va qog’ozlar.

    4. Slaydlar.

    5. Plakatlar.

    6. Tarqatma materiallar.

    Foydalanilgan adabiyotlar.





    1. “Informatika va AT” 8-sinf darsligi Extremum - press nashyoti.

    Toshkent 2018 yil.

    1. A. Sattorov. “Informatika va axborot texnologiyalari” Toshkent. O’qituvchi nashriyoti 2002 yil.

    2. V. A. Braydo. “Offis texnikasini boshqarish va ish yuritish uchun.” Toshkent. Mexnat 2001yil.

    O’qish joyi: “Informatika” fan o’quv xonasi.


    Darsni vaqt taqsimoti.



    1. Kirish qismi:




    1. Tashkiliy qism: “Blits so’rov usulida” o’quvchilarni diqqatini jalb qilib olish.

    O’quv xonasida o’quvchilar kichik guruhlarga quydagicha joylashtiriladi.


    D o s k a

    O’ q i t u v c h i




    O’quvchilar 2020 yil “Ilm-ma’rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yili” munosabati bilan shu mavzuga oid o’z fikr muloxazalarini aytish orqali ma’naviy daqiqa o’tkazishadi





    1. Mavzu, reja va baxolash usuli bilan o’qituvchi o’quvchilarni tanishtiradi.

    Dars davomida xar bir o’quvchi faol ishtirok etib, quyidagi jarayonlarda qatnashib, baho olishlari mumkin.





    1. Takrorlash.

    2. Yangi mavzuni o’zlashtirish.

    3. Mustaxkamlash.




    1. O’tilgan mavzular bo’yicha o’quvchilar bilimlarni sinovdan o’tkazish.

    Bu jarayonni “Kichik guruhlarda ishlash” usuli asosida o’tkazamiz.

    Download 143 Kb.
      1   2   3   4




    Download 143 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    O’zbekiston respublikasi xalq ta’lim vazirligi

    Download 143 Kb.