• Zajęcia dziennikarskie „szansą na lepsze jutro”
  • Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
  • Zajęcia muzyczne
  • Rozstajemy się z projektem „Podniesienie kompetencji kluczowych szansa na lepsze jutro” ale działania będą trwać w naszej szkole jeszcze bardzo długo




    Download 163,5 Kb.
    Sana24.03.2017
    Hajmi163,5 Kb.
    #2116

    grupa 1

    Rozstajemy się z projektem „Podniesienie kompetencji kluczowych szansa na lepsze jutro” ale działania będą trwać w naszej szkole jeszcze bardzo długo……..

    W roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Żarówce realizowany był projekt „Podniesienie kompetencji kluczowych szansą na lepsze jutro” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.5, oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.



    1. Zajęcia dziennikarskie „szansą na lepsze jutro”

    Zajęcia dziennikarskie odbywały się od października 2014r. do czerwca 2015r. Uczestniczyło w nich ośmiu uczniów kl. V. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu przez nauczyciela Jolantę Palion i raz w miesiącu przez dziennikarza „Obserwatora Lokalnego” w Dębicy – Agnieszkę Majbę- Pochwat. Łącznie uczniowie uczestniczyli w 35 lekcjach. Dzięki temu poszerzyli swoje umiejętności redagowania tekstów dziennikarskich, poznali historię mediów w świecie, nauczyli się sztuki notowania, przeprowadzania wywiadów, opracowania szaty graficznej gazetki. Poznali tajniki pracy dziennikarza podczas wizyty w redakcji „Obserwatora Lokalnego w Dębicy. Pod kierunkiem opiekuna, Jolanty Palion, redagowali miesięcznik „Życie Szkoły”, w którym publikowali wywiady z interesującymi ludźmi z lokalnego środowiska, relacjonowali bieżące wydarzenia, umieszczali informacje na temat osiągnięć uczniów SP Żarówka, a także polecali ciekawe dania, które może przygotować dziecko. Prezentacja i kolportaż gazetki miał miejsce na terenie macierzystej szkoły. Mali dziennikarze poznali pracę samorządu lokalnego podczas wycieczki do Urzędu Gminy w Radomyślu Wielkim, gdzie spotkali się z zastępcą burmistrza Radomyśla Wielkiego –Stanisławem Lonczakiem. Uczestnicy projektu odwiedzili również dzieci z Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy. Przygotowali artykuł o możliwościach pomocy dzieciom i idei wolontoriatu. Po zakończeniu realizacji projektu uczniowie potrafią aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły i środowiska, planować pracę redakcyjną, efektywnie współpracować w zespole, tworzyć teksty w różnych gatunkach dziennikarskich, szukać tematów skłaniających do refleksji nad naturą człowieka i otaczającą go rzeczywistością, wobec której zachowują obiektywizm.

    1. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

    Pięcioro uczniów mogło brać udział w indywidualnych zajęciach wyrównawczych z języka angielskiego. Pozwoliło to na dodatkową szansę poprawy umiejętności i ocen na świadectwie uczniów z naszej szkoły . Dzięki Pani Paulinie Grzech-Lis, która wytrwale z pracowała z uczestnikami projektu mogli się oni zaprezentować w zorganizowanej w czerwcu tego roku wycieczce do Inwałdu.

    Młodzież przestawiła w języku angielskim prezentacje na temat wybranego obiektu. Mogliśmy z dumą obserwować jak dobrze radzą sobie w tym języku. Szkoła otrzymała ze środków projektu tablicę interaktywną, która wykorzystywana jest do nauki języka angielskiego.



    1. Zajęcia muzyczne

    Od początku października 2014r do czerwca 2015r. trwały też zajęcia muzyczne prowadzone pod okiem Pani Elżbiety Słowik. Młodzież rozwijała swoje zdolności wokalne i bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach. Uczniowie wielokrotnie prezentowali się przed uczniami i nauczycielami szkoły.

    Popisy wokalne były doceniane ogromnymi brawami.



    Młodzież wzięła udział w wycieczce do warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Miała okazję poznać tzw. Muzyczną ścieżkę zwiedzania”. Dowiedzieli się między innymi, jak wytańczyć muzykę (Elektryczny taniec), skąd bierze się dźwięk na płycie winylowej (Skreczujący Dj), czy gra na laserowym instrumencie jest bezpieczna (Laserowa harfa) oraz jak poruszyć powietrze, żeby zagrało (Rzeźba świetlna). Kolejne eksponaty wyznaczone na tej trasie pomogły nam także zrozumieć, dlaczego w kosmosie nie moglibyśmy ze sobą porozmawiać (Radio w gębie), czym jest elektrofon XXI wieku (Reactable) i dlaczego słyszymy siebie inaczej, niż słyszą nas nasi rozmówcy (Po głosie cię poznają).
    Download 163,5 Kb.




    Download 163,5 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    Rozstajemy się z projektem „Podniesienie kompetencji kluczowych szansa na lepsze jutro” ale działania będą trwać w naszej szkole jeszcze bardzo długo

    Download 163,5 Kb.