Specyfikacj a




Download 172 Kb.
Sana28.03.2020
Hajmi172 Kb.
#9218

sp elektrody do ablacji 08 ZP/8264/2008

S P E C Y F I K A C J A

I S T O T N Y C H W A R U N K Ó W Z A M Ó W I E N I A
na dostawę
elektrod do ablacji śródoperacyjnej

dla potrzeb Oddziału Kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu
w postępowaniu o wartości szacunkowej poniżej 206.000 euro,

ogłoszonym na podstawie ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych

(tekst jednolity Dz.U. Nr 223/2007 poz. 1655 z późniejszymi zmianami)

w trybie przetargu nieograniczonego
Zamawiającym jest

Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań – Stare Miasto, ul. Szkolna 8/12, 61 – 833 Poznań
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:


    1. Przedmiot zamówienia stanowi dostawa elektrod do ablacji śródoperacyjnch dla potrzeb Oddziału Kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu .

Asortyment, jego ilości oraz wymagane cechy przedmiotu zamówienia zostały opisane w poniższym zestawieniu oraz na załączonym formularzu ofertowym.

Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę sprzętu do siedziby zamawiającego.

Przedmiot zamówienia podzielony został na niżej wymienione pakiety (części):
PAKIET I - Elektrody do ablacji endokawitarnych jednobiegunowe - 35 szt.

Wymagane cechy:

  1. elektroda wykorzystująca RF

2. elektroda jednobiegunowa z możliwością dopasowania kształtu do warunków anatomicznych

3. możliwość wyboru długości elektrody

4. elektroda irygowana roztworem soli fizjologicznej umożliwiająca chłodzenie tkanki poddanej ablacji

5. opakowania zewnętrzne minimum podwójne

6. elektroda jednorazowego użytku, sterylna

7. elektroda winna być kompatybilna z urządzeniem Cardioblate II

8. elektroda bierna kompatybilna z urządzeniem Cardioblate II - 35 szt.
PAKIET II - Elektrody do ablacji endokawitarnych dwubiegunowe - 10 szt.

Wymagane cechy:

1. elektroda wykorzystująca energię RF

2. elektroda zaciskowa dwubiegunowa z możliwością dopasowania kształtu elektrod do warunków anatomicznych

3. długość elektrod 7 mm

4. elektroda irygowana (irygacja zewnętrzna) roztworem soli fizjologicznej

5. wyposażona w automatyczny czynnik „pełnościennej ablacji”

6. praca w zakresie 25-40 W

7. „szczęki” elektrod rotowane w granicach 300º

8. przewód doprowadzający energię do „szczęk” elektrody elastyczny

9. opakowanie zewnętrzne minimum podwójne

10. elektroda jednorazowego użytku, sterylna

11. elektroda winna być kompatybilna z urządzeniem Cardioblate II

12. elektroda bierna kompatybilna z urządzeniem Cardioblate II - 10 szt.


Uwaga:

Zamawiający oczekuje elektrod wysokiej jakości, niezawodnych, spełniających bezwzględnie wszystkie funkcje dla których są przeznaczone, zapewniające bezpieczeństwo pacjentom oraz komfort pracy personelowi medycznemu, użytkującemu ten sprzęt.
1.2 Oferowany sprzęt winien spełniać odpowiednie warunki dopuszczenia go do obrotu medycznego i stosowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych zgodnie z obowiązującymi przepisami określonymi w ustawie z dnia 20.04.2004r. o wyrobach medycznych oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy, t.j. oferowany sprzęt winien posiadać certyfikat zgodności z odpowiednimi dyrektywami Unii Europejskiej lub dokumenty równorzędne – zgłoszenie do rejestru wyrobu medycznego, co należy odpowiednio udokumentować.
1.3 Wymaga się, by każdy pojedynczy egzemplarz oferowanych wyrobów oraz opakowanie zbiorcze zaopatrzone było w etykietę handlową, sporządzoną w języku polskim; niezależnie od tego, że w taką samą etykietę winny być zaopatrzone opakowania zbiorcze.

Etykieta handlowa powinna zawierać conajmniej informacje dot. rodzaju i nazwy wyrobu, jego wytwórcy (producenta), rozmiaru, numeru serii i daty ważności, niezależnie od informacji wymaganych dla danego wyrobu medycznego.

Data ważności nie może być krótsza niż 12 miesięcy od daty dostawy.


1.4 Wykonawca winien dostarczyć wzory do Zamawiającego wraz z ofertą, zaznaczając na opakowaniu dokładną nazwę i adres Wykonawcy oraz nazwę przetargu z dopiskiem „wzory”. Wewnątrz opakowania należy umieścić dokładny spis załączonych wzorów, wraz z informacją dla którego pakietu i pozycji w pakiecie wzory te zostały złożone.

Informację (odręczną) dot. pakietu należy również zamieścić na każdym egzemplarzu wzoru.

Wzory oferowanego sprzętu winny być dostarczone w oryginalnym opakowaniu z etykietą handlową odpowiadającą warunkom opisanym w pkt. 1.3.

Złożone wzory posłużą do oceny zgodności oferowanych produktów z wymaganiami SIWZ,

oraz sprawdzenia czy sprzęt ten spełnia warunki wymagane zgodnie z jego przeznaczeniem nawet jeżeli kryterium oceny tego sprzętu jest wyłącznie cena.

Wykonawca winien dołączyć do oferty materiały informacyjne i instrukcję obsługi dot. oferowanych elektrod do ablacji w języku polskim.


1.4 Oferta może być złożona na całość przedmiotu zamówienia lub wybrany(e) pakiet(y) , przy czym w danym pakiecie wymagany jest pełen wyszczególniony w nim asortyment.



    1. Oferty należy złożyć na oryginalnym (pobranym ze strony internetowej zamawiającego) formularzu ofertowym załączonym do niniejszej specyfikacji. Formularz należy wypełnić dokładnie we wszystkich rubrykach. Jeśli formularz ofertowy nie będzie zawierał, wszystkich wymaganych informacji lub zostaną stwierdzone błędy w wyliczeniu ceny, których nie można poprawić zgodnie z pkt. 9.9 SIWZ, albo będzie zawierał omyłki, o których mowa w pkt. 9.10, których nie można poprawić zgodnie z zapisem w pkt. 9.10.2 lub wykonawca nie zgodzi się na poprawienie omyłki, oferta zostanie odrzucona. Formularz może być wypełniony pismem ręcznym, trwałym, czytelnym, bez poprawek lub komputerowo. Nie dopuszcza się złożenia ofert na formularzu innym niż oryginalny, chyba, że nieoryginalny formularz zawiera identyczne informacje, jak określone w oryginale.




    1. Treść oferty winna odpowiadać treści niniejszej specyfikacji.


1.7 Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w danym pakiecie.
1.8. Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty wariantowej.
1.9 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniająych w okolicznościach wskazanych w art. 67 ust.1 pkt. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
1.10 Ze względu na szczególny charakter niniejszego zamówienia Zamawiający nie wyraża zgody na jego wykonanie przez podwykonawców.

2. Warunki wykonania zamówienia :




    1. Miejsce dostawy:


Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań - Stare Miasto

DZIAŁ ZAOPATRZENIA

ul. Szkolna 8/12, 61-833 P o z n a ń
2.2 Wymaga się by wykonawca zagwarantował dostawę przedmiotu zamówienia własnym lub zorganizowanym we własnym zakresie transportem (dostawa loco zamawiający), na własny koszt i ryzyko .
2.3 Dostawy realizowane będą sukcesywnie, w trakcie trwania umowy, w ilościach i asortymencie zamawianym przez Aptekę zamawiającego, w terminie wskazanym w ofercie, nie dłuższym jednak niż 14 dni od daty złożenia zamówienia.

Zamówienia składane będą za pośrednictwem telefaxu pod numerem wskazanym na formularzu ofertowym (w oświadczeniu wykonawcy).


2.4 Wymagany termin płatności faktury - 30 dni od daty doręczenia faktury zamawiającemu.
2.5 Szczegółowe warunki dostawy reguluje umowa, której wymagana treść stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji.
3. Termin wykonania zamówienia.

Umowa z wykonawcą (lub wykonawcami) którego/ych oferta będzie wybrana zostanie zawarta na okres od dnia podpisania do 31 grudnia 2009 r.


4. Warunki udziału w postępowaniu:

4.1 Do postępowania zostaną dopuszczeni wykonawcy, którzy:

- spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 powołanej ustawy Prawo zamówień publicznych,



- nie podlegają wykluczeniu z art. 24 ust. 1 i 2 tejże ustawy,



    1. Na potwierdzenie spełnienia warunków określonych w pkt. 4.1 wykonawca winien dostarczyć następujące dokumenty:




      1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.


4.2.2 Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie , że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

4.2.3 Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 4.2.1, 4.2.2 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a/ nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

b/ nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

c/ nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

4.2.4 Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4.2.3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z zachowaniem terminów, o których mowa w pkt. 4.2.3.
4.2.5 Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
4.2.6 Oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych
4.2.7 Do postępowania mogą przystąpić podmioty występujący wspólnie. W takim przypadku wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w tym postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.

Jeśli oferta wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, przed zawarciem umowy, wykonawcy ci przedłożą zamawiającemu umowę regulującą ich współpracę w zakresie realizacji niniejszego zamówienia.


4.2.8 Wykaz podmiotów występujących wspólnie w niniejszym postępowaniu należy załączyć do oferty.

Każdy z podmiotów występujących wspólnie zobowiązany jest spełnić warunki o których mowa w pkt. 4.1 oraz przedłożyć dokumenty o których mowa w pkt. 4.2.1 – 4.2.6.
4.3 Dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań określonych w pkt. 1.2 SIWZ oraz wzory
4.3.1 Dokumenty (certyfikaty) dopuszczające wprowadzenie do obrotu medycznego i stosowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych zgodnie z obowiązującymi przepisami określonymi w ustawie z dnia 20.04.2004r. o wyrobach medycznych oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy, t.j. oferowany sprzęt winien posiadać certyfikat zgodności z odpowiednimi dyrektywami Unii Europejskiej lub dokumenty równorzędne – zgłoszenie do rejestru wyrobu medycznego, co należy odpowiednio udokumentować.

4.3.2 Materiały informacyjne i instrukcję obsługi dot. oferowanych elektrod do ablacji w języku polskim.
UWAGA! Na wszystkich załączonych do oferty dokumentach należy wyraźnie – odręcznie zaznaczyć, którego pakietu dokument ten dotyczy. Jeśli oferowany sprzęt jest wymieniony w załączniku do certyfikatu, należy na tym załączniku zaznaczyć miejsce, w którym jest wymieniony.

4.3.3. Wzory oferowanych wyrobów.
4.4. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w oparciu o dokumenty oraz oświadczenia i zaświadczenia dołączone do oferty pod warunkiem, że dokumenty te będą aktualne i kompletne.

Nie złożenie dokumentów wymaganych w pkt. 4.2 niniejszej specyfikacji lub złożenie dokumentów w niewłaściwej formie (np. kopie niewłaściwie poświadczone za zgodność z oryginałem, brak pieczątki lub podpisu osoby upoważnionej, nie złożenie dokumentów sporządzonych w językach obcych wraz z tłumaczeniem na język polski) spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania (wówczas oferta zostanie uznana za odrzuconą); natomiast nie spełnienie warunku określonego w pkt. 4.3.1 i 4.3.2 spowoduje odrzucenie oferty, z zastrzeżeniem pkt. 4.5.



4.5 Zamawiający wezwie wykonawców do uzupełnienia wyszczególnionych w pkt. 4 dokumentów i oświadczeń, lub wadliwych w trybie i na zasadach określonych w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień publicznych.


  1. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ MIĘDZY ZAMAWIAJĄCYM A

UCZESTNIKAMI POSTĘPOWANIA:
5.1 Postępowanie prowadzone jest z zachowaniem formy pisemnej.
5.2 Językiem porozumiewania się w niniejszym postępowaniu jest język polski.
5.3 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, oraz informacje strony postępowania przekazują w formie pisemnej (oryginalny dokument w wersji na papierze).

Przed terminem składania ofert i w przypadkach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych dokumenty sporządzane przez zamawiającego zamieszczane będą na jego stronie internetowej www.szpital-strusia.poznan.pl – link zamówienia publiczne.

SIWZ, formularz ofertowy i wzór umowy zamieszczone zostały jako załączniki do ogłoszenia o zamówieniu. Kolejne powstające dokumenty zamieszczane będą sukcesywnie w toku postępowania, również jako załączniki. Data i godzina zamieszczenia dokumentu na stronie internetowej jest podana przy nazwie każdego załącznika.
5.4 Dopuszcza się możliwość składania wniosków lub oświadczeń za pośrednictwem telefaxu wyłącznie pod nr 061 85 85 623 lub pocztą elektroniczną tylko na adres e mail: zamowienia@szpital-strusia.poznan.pl jednak pod warunkiem , że zostaną one niezwłocznie potwierdzone w formie pisemnej.

Zamawiający zastrzega sobie prawo przesyłania korespondencji do wykonawców w sposób podany powyżej – na numery faxu lub adresy e-mail podane na formularzu ofertowym.


5.5 Przez doręczenie korespondencji rozumie się jej doręczenie na piśmie w terminach wskazanych w niniejszej specyfikacji oraz określonych w powołanej na wstępie ustawie wyłącznie do Kancelarii ZOZ Poznań – Stare Miasto, ul. Szkolna 8/12, pok. 10 lub do Sekcji Zamówień Publicznych, pok. nr 5. Korespondencja w sprawach związanych z niniejszym zamówieniem może być doręczana tylko w czasie pracy zamawiającego, tj. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 14.30, niezależnie od sposobu jej doręczenia (osobiście, poczta, poczta kurierska, fax, internet itp.). Korespondencja składana za pośrednictwem telefaxu lub pocztą elektroniczną może być nadana wyłącznie pod numer telefaxu oraz na adres podany w pkt. 5.4.
6. OSOBY UPRAWNIONE DO BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTOWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI:
dr Eugeniusz Kaszkowiak – Z-ca Ordynatora Oddziału Kardiochirurgii

tel.85 85 713 lub 85 24 669 w godz. od 9.00 do 14.30


Elżbieta Prządka - Sekcja Zamówień Publicznych

tel/fax : (061) 85 85 623 w godz. 7:15 do 14:30

e mail: zamowienia@szpital-strusia.poznan.pl w godz. 7:15 do 14:30
7. Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz upływem terminu składania ofert.
7.1 Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą na zasadach określonych w art. 85 ust. 2, 3 i 4 powołanej ustawy.
8. WADIUM – w niniejszym postępowaniu nie jest wymagane wadium.


  1. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY:

9.1 Oferta winna być przygotowana w języku polskim, czytelnie, bez poprawek.

9.2 Kolejne strony oferty należy ponumerować i trwale spiąć.

9.3 Ofertę należy złożyć w zamkniętej przesyłce, opatrzonej pieczątką wykonawcy, z napisem:
‘’ Przetarg na dostawę elektrod do ablacji śródoperacyjnej

dla potrzeb Oddziału Kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu

na adres:



Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań - Stare Miasto

Kancelaria Zakładu

ul. Szkolna 8/12

61-833 Poznań
9.4 Wymagane dokumenty składane są w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę przystępującego do postępowania.

Dokumenty sporządzone w językach obcych winny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez wykonawcę.
9.5 Ofertę podpisują osoby uprawnione do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym, pod rygorem jej nieważności.

Jeśli ofertę podpisuje pełnomocnik, pełnomocnictwo winno być złożone w oryginale, natomiast dopuszczalne jest złożenie kserokopii pełnomocnictwa sporządzonego notarialnie. Do pełnomocnictw art. 26 ust. 3 powołanej wyżej ustawy stosuje się odpowiednio.

Od pełnomocnictwa do występowania w imieniu wykonawcy w postępowaniach o zamówienia publiczne nie wnosi się opłaty skarbowej (interpretacja Departamentu Prawnego UZP z dnia 30.01.2007r.)

Jeśli wykonawca przystępujący do postępowania prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a wartość jego oferty przewyższa dwukrotną wysokość kapitału zakładowego, do oferty tej należy dołączyć odpowiednie dokumenty wymagane w art. 230 kodeksu spółek handlowych (uchwała wspólników lub umowa spółki).


9.6 Zamawiający nie zwraca kosztów związanych z przygotowaniem oferty, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 powołanej na wstępie ustawy.

9.7 Oferta (formularz ofertowy) oraz dołączone do niej dokumenty powinny być ułożone w następującej kolejności:

9.7.1 zastrzeżenie, o którym mowa w pkt. 19 (jeśli jest złożone)

9.7.2 pełnomocnictwo, jeśli ofertę podpisuje pełnomocnik

9.7.3 formularz ofertowy

9.7.4 bezpośrednio za formularzem ofertowym dokumenty, o których mowa w pkt. 4.3.1 i 4.3.2 skompletowane wg pakietów i ułożone w kolejności ich numeracji z zaznaczeniem, którego pakietu dotyczą

9.7.5 pozostałe dokumenty, o których mowa w pkt. 4.2 – w wymienionej kolejności oraz w pkt. 9.5 (jeśli zachodzą wymienione tamże okoliczności).


    1. Zamawiający poprawi w ofercie:

a/ oczywiste omyłki pisarskie,

b/ oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie określonym w pkt. 9.9.

c/ inne omyłki – określone w pkt. 9.10.

a o dokonanych poprawkach niezwłocznie zawiadomi wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
9.9 9.9.1 Za oczywiste omyłki rachunkowe zamawiający uzna:

a/ błędny wynik mnożenia cen jednostkowych i liczby jednostek, jeśli obliczona cena nie odpowiada iloczynowi tych wartości,

b) błąd podsumowania poszczególnych pozycji w pakiecie, przyjmując, że

prawidłowo wyliczono wartości w poszczególnych pozycjach

c) rozbieżność między wartościami podanymi liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje wartość liczbową.
9.9.2 Zamawiający nie uzna za omyłkę rachunkową błędu w obliczeniu ceny jednostkowej (w wartości netto i brutto) oraz błędnie podanej stawki podatku VAT.
9.9.3 Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe dokonanych omyłek.
9.10 9.10.1 Zamawiający poprawi inne omyłki w ofercie, polegające na niezgodności oferty z niniejszą specyfikacją, niepowodujące istotnych zmian w treści tej oferty.
9.10.2 Nie jest możliwe poprawienie omyłek w zakresie:

a/ opisu przedmiotu oferty, jeśli wystąpi niezgodność tego opisu z opisem przedmiotu zamówienia, określonym w pkt. 1.1. SIWZ, lub opis przedmiotu oferty nie będzie zawierał wszystkich wymaganych informacji,

b/ sposobu przygotowania oferty niezgodnie z wymaganiami określonymi w pkt. 1.5 oraz 9 i 12 SIWZ,

c/ warunków wykonania zamówienia, o których mowa w pkt. 2.3 i 2.4 SIWZ,

d/ wymaganych oświadczeń wykonawcy dot. oferty, zamieszczonych na ostatniej stronie formularza ofertowego.
9.10.3 Nie wyrażenie zgody na poprawienie omyłek, o których mowa w pkt. 9.10.1 w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia skutkować będzie odrzuceniem oferty.
10. Miejsce i termin składania ofert:


    1. Oferty należy składać w Kancelarii Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu, ul. Szkolna 8/12, pok. 10 (wejście J, I ptr.) w terminie do:


12 grudnia 2008 r. - godz. 900
Oferty mogą być doręczane wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 – 14.30 i tylko do Kancelarii ZOZ.

10.2 Oferty złożone po tym terminie zostaną zwrócone wykonawcom bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.
10.3 Za dotrzymanie terminu uważa się dzień i godzinę doręczenia oferty zamawiającemu.
11. Otwarcie ofert:

11.1 Otwarcie kopert z ofertami nastąpi komisyjnie w siedzibie zamawiającego pok. 5 (wejście J, I ptr.) Sekcja Zamówień Publicznych w dniu:
12 grudnia 2008 r. o godz. 1200
11.2 Otwarcie ofert jest jawne.

11.3 Podczas otwierania ofert zamawiający ogłosi nazwy i adresy wykonawców, którzy przystąpili do postępowania; ceny ofert w każdym pakiecie odrębnie, podane w formularzu ofertowym w kolumnie 7b „wartość zamówienia brutto (z VAT) RAZEM oraz termin dostawy .
11.4 Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
12. Opis sposobu obliczenia ceny oferty:

12.1 Wymagane jest by cena podana na formularzu ofertowym wyrażona była w złotych polskich i obejmowała wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, w tym przepisane prawem podatki (także podatek VAT), opłaty celne i graniczne, akcyzę, koszty transportu i ubezpieczenia.
12.2 Cenę oferty należy obliczyć w sposób następujący:

- w kolumnie 6a - Cena jednostkowa netto (bez VAT) – należy wpisać cenę jednostkową - bez podatku VAT,

- w kolumnie 6b- (% VAT) – należy podać wartość procentową podatku VAT zgodnie z przepisami obowiązującymi na dzień przygotowania oferty,

- w kolumnie 6c - Cena jednostkowa brutto (z VAT) - należy podać cenę z kolumny 6a powiększoną o % podatku VAT, obliczoną do 2-giego miejsca po przecinku wg zasad arytmetycznych,

- w kolumnie 7a - Wartość zamówienia netto (bez VAT) – należy podać iloczyn ceny jednostkowej netto (bez VAT) z kolumny 6a i liczby zamawianych jednostek z kolumny 5, obliczoną do 2-giego miejsca po przecinku wg zasad arytmetycznych,

- w kolumnie 7b - Wartość zamówienia brutto (z VAT) – należy podać iloczyn ceny jednostkowej brutto (z VAT) z kolumny 6c i liczby zamawianych jednostek z kolumny 5, obliczoną do 2-giego miejsca po przecinku wg zasad arytmetycznych,

- w poz. „RAZEM” należy podsumować wartości podane w kolumnach 7a i 7b - w każdym pakiecie, w którym występuje więcej niż jedna pozycja.

- w pozycji „słownie: wartość zamówienia brutto (z VAT) - należy wpisać wartość z kolumny 7b


12.3 Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia przedpłaty ( zaliczki).

Zapłata nastąpi po dostarczeniu każdej partii towaru.


12.4 Faktury wystawiane będą zgodnie z ofertą w złotych polskich i rozliczane w PLN.
12.5 Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty i rozliczania się z wykonawcą w walucie innej niż PLN.
13. Kryteria jakimi będzie się kierował zamawiający przy wyborze oferty oraz sposób oceny ofert:
13.1 Przy wyborze oferty zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami, którym przypisano znaczenie:

cena oferty 100 pkt. znaczenia w ocenie



13.2 Oceny dokona Komisja Przetargowa. Do oceny zostaną dopuszczone tylko te oferty, które spełniają wszystkie wymagane warunki w danym pakiecie, opisane w SIWZ .
13.3 Każdy pakiet oceniany będzie odrębnie.

Wybrana zostanie ta oferta, która zaproponuje najniższą cenę.

13.4 Punktacja w kryterium określone w pkt. 13.1 a/ (cena oferty) obliczona będzie wg następującego wzoru:
cena najniższa

cena badanej oferty x 100 pkt.
Do obliczeń przyjęta zostanie wartość oferty podana na formularzu ofertowym w kolumnie 7b w poz. Razem „wartość zamówienia brutto (z VAT)” w każdym pakiecie odrębnie.
14. ZAWARCIE UMOWY:

14.1 Zawarcie umowy - w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty jednak nie później niż przed upływem terminu związania ofertą, z zastrzeżeniem art. 94 ust. 1a ustawy Prawo zamówień publicznych.
14.2 Umowę przygotowuje zamawiający.

14.3 Wymagana treść umowy stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji.
14.4 Zakres świadczenia wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
14.5 Do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego, jeśli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
14.6 Po prawomocnym zakończeniu postępowania, zamawiający wyśle wykonawcy, którego oferta została wybrana umowę podpisaną ze swojej strony, wyznaczając termin jej podpisania przez tego wykonawcę i zwrotu 1 egz. umowy do zamawiającego.
14.7 Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zawartej umowy w zakresie:

14.7.1 zmiany asortymentu w ramach przedmiotu umowy, do wysokości wartości tej umowy, jeśli w wyniku tych zmian nie nastąpi zmiana wartości umowy,

14.7.2 w przypadku zmiany przepisów dot. stawki podatku VAT, lub innych przepisów ogólnie obowiązujących , które mają wpływ na realizację umowy,

14.7.3 przedłużenia terminu obowiązywania umowy, jeśli nie zostanie wykupiony cały asortyment objęty tą umową,

14.7.4 w innych przypadkach, jeśli zamawiający uzna, że zmiany te są korzystne z punktu widzenia jego interesu społeczno – gospodarczego, albo zmiana wynika z przyczyn leżących po jego stronie, których w chwili podpisywania umowy nie można było przewidzieć.
14.8 Zmiany, o których mowa w pkt. 14.7 wymagają zgody wykonawcy i mogą być wprowadzone tylko w formie obustronnie podpisanego aneksu do umowy.
14.9 Zamawiający nie przewiduje zabezpieczenia należytego wykonania.
15. ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCE WYKONAWCOM W TOKU POSTĘPOWANIA :

15.1 Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcom a także innym osobom , jeżeli ich interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.

15.2 Protest dotyczący treści ogłoszenia o zamówieniu oraz dotyczący postanowień niniejszej specyfikacji wnosi się w formie pisemnej, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia tych dokumentów na stronie internetowej zamawiającego; warunki określone w pkt. 5 SIWZ stosuje się odpowiednio.

15.3 Po terminie składania ofert można wnieść protest wobec czynności podjętych przez zamawiającego w toku tego postępowania oraz w przypadku zaniechania przez zamawiającego czynności do której był zobowiązany.

15.4 Protest wnosi się w formie pisemnej w terminie 7 dni od dnia w którym wykonawca powziął lub przy zachowaniu należytej staranności, mógł powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. Wniesienie protestu dopuszczalne jest tylko przed zawarciem umowy.

15.5 Rozstrzygnięcie protestu przez zamawiającego następuje w terminie 10 dni od dnia upływu ostatniego z terminów dla jego wniesienia, jeśli protest ten dotyczy treści ogłoszenia, postanowień niniejszej specyfikacji, lub wykluczenia wykonawcy z postępowania, odrzucenia ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty, albo jeśli jest wniesiony w innych sprawach niż wymienione – od dnia jego wniesienia.

15.6 Wniesienie protestu po upływie terminu składania ofert powoduje zawieszenie biegu terminu związania ofertą do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia tego protestu.

15.7 Od rozstrzygnięcia protestu przez zamawiającego przysługuje wykonawcy odwołanie i skarga, które mogą dotyczyć wyłącznie rozstrzygnięcia protestów w sprawach dotyczących:

a/ sposobu oceny warunków udziału w postępowaniu,

b/ wykluczenia wykonawcy z postępowania,

c/ odrzucenia oferty.



15.8 Odwołanie wnosi się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie 5 dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia protestu lub upływu terminu dla jego rozstrzygnięcia, przekazując jednocześnie jego kopię zamawiającego.

15.9 Szczegółowe zasady postępowania dot. protestów, odwołań i skargi określone zostały w Dziale VI „ Środki ochrony prawnej” powołanej na wstępie ustawy Prawo zamówień publicznych.
16. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców wymienionych w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych .

Ofertę złożoną przez wykluczonego wykonawcę uznaje się za odrzuconą .


17. Oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeśli:

- jest niezgodna z ustawą,

- jej treść nie odpowiada treści niniejszej specyfikacji, z zastrzeżeniem pkt. 9.10

- jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji, w zrozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,

- zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,

- została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w niniejszym postępowaniu,

- zawiera błędy w obliczeniu ceny,

- wykonawca nie zgodził się na poprawienie omyłek, o których mowa w pkt. 9.10 SIWZ w terminie tamże wskazanym,

- jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.

18. Zamawiający unieważni przetarg (w całości lub w pakiecie) z przyczyn wskazanych w art. 93 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeśli:

- nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu,

- cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia,
- w przypadku określonym w art. 91 ust. 5 ustawy złożone zostały oferty dodatkowe o takiej samej cenie,

- wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć,

- postępowanie obarczone jest wadą, uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy.
19. Oferta (formularz ofertowy), opinie biegłych, oświadczenia, informacja z zebrania wykonawców, zawiadomienia, wnioski, inne dokumenty i informacje składane przez zamawiającego i wykonawców oraz umowa w sprawie zamówienia publicznego stanowią załączniki do protokółu z tego postępowania; protokół wraz z załącznikami jest jawny.

Wyjątek stanowią informacje będące tajemnicą przedsiębiorstwa w zrozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane.

Zastrzeżenie należy złożyć na piśmie wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji.

Zastrzeżone nie mogą być informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia zawarte w ofertach (w zakresie odczytywanym podczas otwarcia ofert).

Zamawiający udostępni niezastrzeżone dokumenty stanowiące załączniki do protokołu, o których mowa powyżej, po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z tym że oferty (formularze ofertowe) są jawne od chwili ich otwarcia.



Udostępnienie wymienionych dokumentów może nastąpić na pisemny wniosek zainteresowanego, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego i w obecności wyznaczonego członka Komisji Przetargowej.

20. Wyjaśnienia dot. niniejszej specyfikacji udzielane będą na pisemne zapytania wykonawców; pytania należy składać wyłącznie do Sekcji Zamówień Publicznych do 6.12.2008 r.,

Do zapytań pkt. 5.4 i 5.5 niniejszej SIWZ stosuje się odpowiednio.


21. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwołania zebrania wykonawców ubiegających się o niniejsze zamówienia, w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących niniejszej specyfikacji.
22. Do czynności podejmowanych przez zamawiającego i wykonawców w niniejszym postępowaniu stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, jeśli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.

. Sporządziła: /-/ Elżbieta Prządka Zatwierdził/a:






Podpis jednostki merytorycznej: /-/ dr Eugeniusz Kaszkowiak




Download 172 Kb.




Download 172 Kb.