• Zdroje obrázků
 • Elektroskop a elektrometr
  Download 1.15 Mb.
  Sana25.03.2017
  Hajmi1.15 Mb.
  #2469

  Elektroskop a elektrometr


  1. K čemu slouží elektroskop a elektrometr? Jaký je mezi nimi rozdíl?

  ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Nenabitého elektroskopu obr. A) se dotkneme záporně zelektrovanou plastovou tyčí obr. B). Dokresli do obr. B), co se stane s lístky elektroskopu, a rozložení náboje.
  1. Kladně nabitého elektroskopu obr. A) se dotkneme kladně nabitou skleněnou tyčí obr. B). Dokresli do obr. B), co se stane s lístky elektroskopu, a rozložení náboje na nich.  1. Kladně nabitého elektroskopu obr. A) se dotkneme záporně nabitou plastovou tyčí obr. B). Dokresli do obr. B), co se stane s lístky elektroskopu, a rozložení náboje na nich. Předpokládáme stejné velikosti obou nábojů.  1. Kladně nabitého elektroskopu se dotkneme rukou obr. A). Dokresli do obr. B), co se stane s lístky elektroskopu, a rozložení náboje na nich. Objasni, proč se tomu tak stalo.

  ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


  Zdroje obrázků


  1. Hand finger pointing up number one. [cit. 2010-12-26]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://www.pdclipart.org/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=55>.  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Bc. David Michálek.

  Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


  Download 1.15 Mb.
  Download 1.15 Mb.