|
matematika-informatika ta’lim yo‘nalishi 304-guruh talabasi Komilov G‘afurjonning
|
bet | 1/3 | Sana | 06.04.2024 | Hajmi | 228.48 Kb. | | #190138 |
Bog'liq 304-gr Komilov G\'afurjon MO\'M (dars ishlanma) 1-лабаратория машғулоти, Islom Karimov Oqsaroyda tavalludining 80 yilligiga bag, 304-guruh BAHODIROV OYATILLO yangisi MB
O‘zbekiston Respublikasi
Oliy ta’lim, Fan va Innovatsiyalar Vazirligi
Qo‘qon Davlat Pedagogika Instituti
Sirtqi (maxsus sirtqi) bo‘limi
60110600 – matematika-informatika
ta’lim yo‘nalishi
304-guruh talabasi
Komilov G‘afurjonning
“Matematika o‘qitish metodikasi” fanidan
bir soatlik
DARS ISHLANMASI
Sana:_________________ Sinf:__________________ Fan:__________________
Mavzu: BIRHAD VA UNING STANDART SHAKLI.
Darsning maqsadi:
a) ta’limiy: O’quvchilarga ko’phadlar haqida tushuncha berish
b)tarbiyaviy: Olingan bilimlarni xayotda qo’llay olish. O’quvchilarni o’zaro xurmat ruhida tarbiyalash
c)rivojlantiruvchi:O`quvchilarning xotirasini shakllantirish, dunyoqarashini kengaytirish.
Tayanch kompetensiyalar:
Axborot bilan ishlash kompetensiya elementi: mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish.
II. Fanga oid kompetensiyalar: o‘nli kasrni (bu yerda , -natural son) standart shaklda yoza oladi, standart shakldagi sonlar ustida amallar bajara oladi;
butun koeffitsientli va sodda kasr koeffitsientli ko‘phadlar va ular ustida qo‘shish, ayirish va ko‘paytirish amallarni bajara oladi;
ko‘phadni birhadga bo‘la oladi.
III. Dars turi: yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi
Darsda foydalanilgan metodlar: an’anaviy, interfaol
Dars jihozi: darslik, konspekt, ko’rgazmali qurollar, tarqatma materiallar
Tashkiliy qism:
a)Salomlashish;
b)Navbatchi axborotini tinglash;
c)O’tilgan mavzular yuzasidan savol-javob o’tkazish
d)Uy vazifasini tekshirish;
IV. O'tilgan mavzuga yakun yasash: Uyga vazifalar tekshiriladi.
O'quvchilar 2 guruhga bo'linadi va topshiriqlarni bajaradilar.
|
| |