• Francouzská posádka Darniche/Lambert porazila na 130 konkurentů Ampery prokázaly spolehlivost i hospodárnost
 • Test výdrže a spolehlivosti alternativních pohonů
 • Hi-res snímky lze (bez hesel) stahovat z
 • Media Information 26. 2012 Opel Ampera zvítězil v Rally Monte Carlo!
  Download 11.02 Kb.
  Sana25.03.2017
  Hajmi11.02 Kb.

  Media Informationopel_logo_ty_de_rgb

  26. 3. 2012  Opel Ampera zvítězil v Rally Monte Carlo!

  • Čtyři elektromobily Opel Ampera v první desítce soutěže vozů s alternativními pohony

  • Francouzská posádka Darniche/Lambert porazila na 130 konkurentů

  • Ampery prokázaly spolehlivost i hospodárnost

  Po vítězství v evropské anketě „Automobil roku 2012“ si elektromobil Opel Ampera připsal další výrazný triumf: Francouzská posádka Bernard Darniche / Joseph Lambert zvítězila ve 13. ročníku soutěže International Monte Carlo Rally elektromobilů a vozů s alternativními pohony! Celkem čtyři Ampery se v konkurenci asi 130 dalších vozidel třech desítek značek (mj. modely Renault Fluence Z.E., Tesla Roadster, Mitsubishi I-MiEV, Peugeot Ion…) prosadily do první desítky.


  Vítězství Ampery v této náročné soutěži znovu prokázalo její skvělé parametry, jízdní vlastnosti, spolehlivost i hospodárnost,“ říká Enno Fuchs, ředitel Opelu odpovědný za E-mobilitu. „Opel tak dokládá svoji roli lídra na poli alternativních pohonů!“
  Rallye Monte-Carlo Des Énergies Nouvelles (jak zní oficiální název soutěže, pořádané automotoklubem Monte Carla) se konala už potřinácté. Jde o nejstarší a nejrespektovanější sportovní podnik určený pro vozy s alternativními pohony.
  Test výdrže a spolehlivosti alternativních pohonů

  Posádky odstartovaly ze třech měst: Annecy-le-Vieux, Clermont Ferrandu a Lugana, aby tuto etapu skončily po 550 kilometrech v Monaku. Druhý den 272 km dlouhá etapa rally vedla soutěžní posádky přes Monako ve stopách původní Rally Monte Carlo do francouzských Alp.

  Monako Monaco (Monaco Qirolligi) poytaxti - Monako shahri. BMT aʼzosi
  Kromě pravidelnosti jízdy byl důraz kladen na spotřebu. S pomocí přepočtu hmotnosti vozu, emisí CO2, spotřeby paliva a jeho energetické účinnosti byli organizátoři schopni objektivně porovnat spotřeby soutěžních vozů a určit tak výsledné pořadí. „Sofistikované technologie Ampery slavily úspěch,“ říká Joseph Lambert, který zvítězil s pilotem Bernhardem Darnichem. Darniche triumfoval v legendární Rally Monte Carlo v roce 1979 a více než desetkrát zvítězil ve vyhlášené etapě na Col de Turini.


  Opel je prvním automobilovým producentem, který na evropský trh uvedl sériový elektromobil, jehož akční rádius není limitován kapacitou baterií. Kola modelu Ampera jsou vždy poháněna elektromotorem o výkonu 111 kW/150 k, který je napájen sadou lithio-ionových akumulátorů o kapacitě 16 kWh. Čistě na energii z baterií (a tedy zcela bez emisí) ujede Ampera podle jízdních podmínek 40 km až 80 km. Po vyčerpání akumulátorů se spustí palubní generátor, poháněný malým spalovacím motorem, který dál zásobuje trakční elektromotor. Akční rádius Ampery tak na jedno nabití a jednu nádrž benzinu pro motor generátoru činí přes 500 km.
  Díky mohutnému točivému momentu trakčního elektromotoru 370 Nm, který je k dispozici prakticky od nulových otáček, dokáže Ampera zrychlit 0 na 100 km/h během pouhých 9 sekund a její maximální rychlost činí 161 km/h.
  Opel registruje v Evropě již více než 7000 závazných objednávek na svůj revoluční elektromobil. V ČR a SR se již Ampera nabízí – špičkově vybavený vůz stojí 1 080 000 CZK / 44 500 EUR.


  Hi-res snímky lze (bez hesel) stahovat z media.opel.com


  Adam Opel AG media.opel.com

  D-65423 Rüsselsheim  Download 11.02 Kb.
  Download 11.02 Kb.

  Bosh sahifa
  Aloqalar

      Bosh sahifa  Media Information 26. 2012 Opel Ampera zvítězil v Rally Monte Carlo!

  Download 11.02 Kb.