• Sana_____________________ Mavzu
  • Tarbiyaviy
  • F.k.2.
  • I – guruh “Binafsha” II – guruh “Boychechak” III – guruh “Lolacha”
  • III.Yangi mavzuning bayoni: IV. Yangi mavzuni mustahkamlash.
  • VI. Uyga vazifa: O`IBDO`:____________________________
  • Viloyati tumani -umumiy o`rta ta`lim maktabi Boshlang’ich ta’lim o`qituvchisi




    Download 2.17 Mb.
    Sana16.02.2024
    Hajmi2.17 Mb.
    #157508
    Bog'liq
    2- SINF MATEMATIKA FANIDAN ” Bir nechta sonni ustun ko’rinishda qo’shish
    Mavzu Oqova suvlarni koagulyatsiya va flokulyatsiya usulida tos, Mavzu ”Atom-absorbsion usulda moddalarni sifat va miqdoriy anali-kompy.info, 8-MARUZA Gazlarni siqish, uzatish va tozalash usullari, З.М. Мухамедова Биоэтика (2) (2), kompyuter arxitektura 8-dars, Prognozlashtrish jarayoni va undagi muamolar, 1-variant, OPTIK KIRISH TARMOG`INING KLASSIFIKATSIYASI, Transport tarmoqlarida multipleksorlash prinsiplarini o\'rganish, Simsiz a\'loqa tizimlarida ishlatiladigan raqamli modulyatsiyalash usullari, TIL7, Akumlyator, 1- AMALIY ISH, 1-mustaqil ish (2), Azimov Aziz



    _______________ VILOYATI

    ___________________ TUMANI


    -umumiy o`rta ta`lim maktabi
    Boshlang’ich ta’lim o`qituvchisi
    __________________________NING
    2- SINF MATEMATIKA FANIDAN Bir nechta sonni ustun ko’rinishda qo’shish mavzusidagi yozgаn bir soatlik
    DARS ISHLANMASI



    Sana_____________________
    Mavzu: Bir nechta sonni ustun ko’rinishda qo’shish
    Darsning maqsadi: ta`limiy: nomanfiy butun sonlar ustida qo‘sh ish va ayirish amallarini og‘zaki va yozma bajarish, sonlarni ustun shaklida qo’shish usullari haqida bilim berish. Ijodiy fikrlashni rivojlantiruvchi mantiqiy misollar, boshqotirmalar, rebuslar bilan ishlash malakalarini o`stirish. F.k.1. sonlarni qo‘sh ish va ko‘paytirish jadvallaridan, arifmetik amallarning algoritmlaridan foydalangan holda 10000 ichida nomanfiy butun sonlar ustida qo‘sh ish va ayirish amallarini og‘zaki va yozma bajara oladi;
    Tarbiyaviy:Yurt tinchligi, xalq farovonligi, millatlararo totuvlik, diniy bag’rikenglik tushunchalarining mazmunini tushuntirish. T.k.3. o‘qituvchi bilan birgalikda yo‘l qo‘yilgan xato va noaniqliklarni topa olish, ularni tuzata olish; T.k.4 boshqalar fikrini tinglab, tushuna olish, agar bu fikrni noto‘g‘ri deb hisoblasa, o‘z fikrini himoya qila olish; atrofdagilar bilan o‘zaro muloqot chog‘ida odob-axloq qoidalariga rioya qila olish va guruhda ishlay olish;
    Rivojlantiruvchi:Yangi dars texnologiyalari orqali o’quvchilardagi fikriy bog’liqlikni, mantiq va xotiraning rivojlanishiga imkoniyat yaratish, qandaydir muammoni hal qilishda o’z fikrini ochiq va erkin ifodalash mahoratini shakllantirish. F.k.2. o‘rganilgan matematik tushunchalar, faktlar va algoritmlarni o‘quv vaziyatlarda qo‘llay oladi va yangi bilimlar hosil qila oladi;
    Darsning turi:Yangi bilim beruvchi:
    Darsning metodi: Suhbat, mustaqil ishlash, bahs - munozara.
    Darsning jihozi: Darslik, chizg'ich, mavzuga doir plakatlar.
    Darsning borishi.

    T/R

    Bo’limlar

    Vaqti

    1

    Tashkiliy qism

    2 daqiqa

    2

    Uy ishini tekshirish

    4 daqiqa

    3

    Yangi mavzuni tashkil etishga o’tish

    2 daqiqa

    4

    Yangi mavzuni yoritish

    14 daqiqa

    5

    Yangi bilimlarni tekshirish va mavzuni

    10 daqiqa

    6

    O’rtog’ingni tekshir bellashuvi

    10 daqiqa

    7

    Darsni yakunlash va o’quvchilarni baholash

    2 daqiqa

    8

    Uyga vazifa

    1 daqiqa

    9

    Jami

    45 daqiqa


    I – guruh
    Binafsha”



    II – guruh
    Boychechak”



    III – guruh
    Lolacha”


    I Tashkiliy qism. a) salomlashish, davomotni aniqlash, tozalikni tekshirish
    b) ma’naviyat daqiqasi Kun yangiligi


    II. O’tgan mavzuni so’rash va mustahkamlash. O’tilgan mavzularni savol-javob orqali takrorlash. O’tilgan mavzular yuzasidan amaliy mashg’ulotlar o’tkazish.

    III.Yangi mavzuning bayoni:





    IV. Yangi mavzuni mustahkamlash.




    V. Dars jarayonida faol qatnashgan o’quvchilarni rajbatlantirish.
    O’quvchilarning darsdagi ishtiroki va ijodkorligi, faolligi, topshiriqlarni bajarish darajasiga ko’ra o’qituvchi tomonidan rajbatlantirilib boriladi.




    VI. Uyga vazifa:



    O`IBDO`:____________________________
    Download 2.17 Mb.




    Download 2.17 Mb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    Viloyati tumani -umumiy o`rta ta`lim maktabi Boshlang’ich ta’lim o`qituvchisi

    Download 2.17 Mb.