|
Fan: Algebra
|
bet | 1/5 | Sana | 01.11.2023 | Hajmi | 76.5 Kb. | | #92971 |
Bog'liq onamga 2 DASTON, DILNOZA, Axmedova Gavhar tarbiyachi kasbi, Novqa yo\'l xarita 12.05.2023, Olimpiada natija shablon, ХАДИЧА ЗОКИР, Второй вариант, Bayonnoma Deputat 19, тема2, Duysenbaev Dilfuza Internet in my life, DAmir2, CQJK Kuanıshbaev Azamat, Juldizxan (2), 1 Qimmatli qog‘ozlar bozori faniga kirish — копия
Fan: Algebra IX Sinf
Mavzu : Daraja qatnashgan tengsizlik va tenglamalar.
Darsning maqsadlari:
a) Ta’limiy: O’quvchilarga daraja qatnashgan tengsizlik va tenglamalarni yechish usulari haqida bilim berish, irratsional tenglamalarni soda hollarda yechish usullarini o’rgatish va misollar yechish bilan fikrlash qobiliyatini oshirish va mustahkamlash.
b) Tarbiyaviy:O’quvchilarni vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash, ularda vatanparvarlik tuyg`ularini o`stirish, ota-bobolarimizning jahon fani taraqqiyotiga qo`shgan hissasi haqida tasavvur hosil qilishdan iborat, misollar ishlash bilan o’quvchilarni mehnatsevarlikka o’rgatish.
d) Rivojlantiruvchi: Muammoli vaziyatni vujudga keltirish orqali o`quvchilarni to`liq darsga jalb qilish, qiziqtirish, ulardan olingan fikrni xulosalab, ixchamlab tushuntirish, muammoning yechimini birga topish, mavzuga oid masala va misollar ishlash bilan o’quvchilarni bilim , ko’nikma va malakasini rivojlantirish, olgan bilimlarini amaliyotda qo`llashga o`rgatish.
Darsning uslubi: no’ananaviy, interfaol usul, guruhlarda ishlash, rag`batlantirish orqali o`quvchilar bilimini baholash.
Darsning turi: aqliy hujum, bahs munozara, aql charxi
Darsning jihozi: ko’rgazmali qurollar, tarqatmalar, AKT jihozlari, darslik, testlar, mavzuga oid plakatlar, tezkor savollar, kompyuter o`yinlari, slaydlar, “Xatosini top” o`yini , “Kim tezroq va to`g`riroq” o`yini.
Darsning texnologik xaritasi
Dars bosqichlari
|
Vaqt
|
Tashkiliy qism
|
2 minut
|
O`tilganlarni so`rash va takrorlash.
|
8 minut
|
Yangi mavzuning bayoni
|
1 5 minut
|
Mustahkamlash
|
15minut
|
Uyga topshiriqlar berish
|
2minut
|
Yakunlar chiqarish
|
3 minut
|
|
| |