• Tarbiyaviy maqsad
  • Fanga oid kompetensiya
  • Darsda vaqt taqsimoti
  • Darsning borishi: I. Tashkiliy qism
  • II. O’tilgan mavzuni mustahkamlash
  • O’tibdo: Sana: 2018 yil Sinf: 3-sinf Fan: Matematika Mavzu: Qoldiqli bo‘lishni tekshirish Darsning maqsadlari: Ta’limiy maqsad




    Download 478.41 Kb.
    bet1/3
    Sana11.02.2023
    Hajmi478.41 Kb.
    #41877
      1   2   3
    Bog'liq
    3-sinf matematijka Qoldiqli bolish
    Ish reja magistr, 10 sinf yangi darslikJavobsiz, MUSTAQILLIK BAYRAMI SSENARIYSI, Ishch dastur ALGORITMLASH ASOSLARI, ВАРИАНТ 2 Тайёр, O‘RQ-868 13.09.2023 qonun chegara, Abdurahimov Xumoyun, IMG 0089, 1.1-маъруза МАТ, tarmoq xavsizligi, 3- Amaliy ish, 6- Amaliy ish, 4- Amaliy ish, Windowsdagi tizim jarayonlari va hodisaning auditi

    O’TIBDO: ____________________


    Sana: «____»_________________2018 yil Sinf: 3-sinf


    Fan: Matematika


    Mavzu: Qoldiqli bo‘lishni tekshirish


    Darsning maqsadlari:
    Ta’limiy maqsad: O’quvchilarga qoldiqli bo‘lishni tekshirish va uch va undan ortiq ko‘paytuvchilarni ko‘paytirishni o’rgatish;
    Tarbiyaviy maqsad: O’quvchilarni ona vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash
    Rivojlantiruvchi maqsad: O’quvchilarni erkin fikrlarini rivojlantirish
    Tayanch va fanga oid kompetenshiyalar:
    Tayanch kompetensiya: o‘rganilgan matematik usullardan kundalik vaziyatlarda mehnatni yengillashtirish, mehnat unumdorligini oshirish, qulay shart-sharoitga olib kelish maqsadida foydalana olish.
    Fanga oid kompetensiya: kundalik hayotda uchraydigan koordinatalar sistemalarini real obyektlar (masalan teatrdagi tomoshabin, samolyotdagi yo‘lovchi, shaxmat figurasi) joylashuvini aniqlashda qo‘llay oladi;
    Dars turi: Yangi mavzuni o’rgatish
    Dars usuli: Guruhlarda ishlash va aqliy hujum metodi.
    Dars jihozi: Mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar, test savollari, 3-sinf matematika darsligi
    Darsda vaqt taqsimoti:

    T/R

    Bo’limlar

    Vaqti

    1

    Tashkiliy qism

    2 daqiqa

    2

    Uy ishini tekshirish

    4 daqiqa

    3

    Yangi mavzuni tashkil etishga o’tish

    2 daqiqa

    4

    Yangi mavzuni yoritish

    14 daqiqa

    5

    Yangi bilimlarni tekshirish va mavzuni

    10 daqiqa

    6

    O’rtog’ingni tekshir bellashuvi

    10 daqiqa

    7

    Darsni yakunlash va o’quvchilarni baholash

    2 daqiqa

    8

    Uyga vazifa

    1 daqiqa

    9

    Jami

    45 daqiqa



    Darsning borishi:
    I. Tashkiliy qism:
    - O’quvchilar bilan salomlashish;
    - Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini tekshirish;
    - Navbatchi axborotini tinglash
    - Darsda siyosiy daqiqa o’tkazish
    - Darsda o’quvchilarni ruhiyatini ko’tarish (psixologik o’yin)
    II. O’tilgan mavzuni mustahkamlash:
    O’quvchilar kichik guruhlarga ajratilinadi, uy vazifalari tekshirilib, o’tilgan mavzu bo’yicha savol-javob o’tkaziladi.


    Download 478.41 Kb.
      1   2   3




    Download 478.41 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    O’tibdo: Sana: 2018 yil Sinf: 3-sinf Fan: Matematika Mavzu: Qoldiqli bo‘lishni tekshirish Darsning maqsadlari: Ta’limiy maqsad

    Download 478.41 Kb.