Lõpeta laused! Põhimõisted
Download 89,68 Kb.
bet1/3
Sana21.03.2017
Hajmi89,68 Kb.
#547
  1   2   3

LÕPETA LAUSED!


  1. Põhimõisted

Infotehnoloogia on termin, mis katab kõiki digitaalse informatsiooni loomise, salvestamise, edastamise, tõlgendamise ja käitlemise valdkondi. Termini "infotehnoloogia" alla käivad nii telefonitehnika kui arvutustehnika.

Tarkvara on Tarkvara hõlmab endas kõiki mittefüüsilisi arvuti tööks vajalikke või rakenduslikke komponente, eelkõige arvutiprogramme ning nende andmeid -andmefaile, seadeid, dokumentatsiooni, jne

Programmid üldiselt jagunevad. Tarkvara jaguneb kahte suurde kategaooriasse – ja rakendustarkvaraks. Süsteemitarkvara koosneb juhtprogrammidest nagu ja andmebaasihaldurid (DBMS), rakendustarkvara hulka kuuluvad kõik programmid, mis töötlevad poolt ette nähtud andmeid (tekstitöötlus, tabelarvutus, jne)Litsents on

Vabavara on FSF poolt levitatav avatud koodiga tarkvara, mida kasutajatel on õigus paremaks muuta ja levitada kas tasuta või tasu eest. Tingimuseks on seejuures, et muudatused oleksid korralikult dokumenteeritud ja jääks avatuks.

Jaosvara - Seda saab endiselt tasuta alla laadida, kuid kasutusaeg on piiratud (nn. prooviaeg, näit. 1 kuu) või on osa funktsioone blokeeritud. Kui soovite jaosvara kasutada ka pärast prooviaja lõppu või aktiveerida kõik funktsioonid, siis tuleb tasuda nõutud summa. Kui olete maksnud, registreeritakse teid jaosvara pakkuja juures ning te hakkate regulaarselt saama kõnealuse tarkvara täiendusi, uusi versioone ja uudiskirju.

Personaalarvuti põhiosad on protsessor, emaplaat, muutmälu, püsimälu, audio-videokaardis, toiteblokk ning välisseadmed, mille ülesandeks on arvutist andmete väljastamine või andmete arvutisse vastuvõtmine (klaviatuur, hiir, kuvar ja printer). Välisseadmed võivad asuda arvutiga samas korpuses.

Download 89,68 Kb.
  1   2   3
Download 89,68 Kb.