• Tarbiyaviy
  • Dars usuli
  • Darsning borishi: Tashkiliy qism
  • Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).
  • Uyga vazifa berish : 81-82-misollarni ishlab kelish O’IBDO’
  • Sana: Mavzu: Munosabatlar va akslantirishlar; funksiya Darsning maqsadi




    Download 3,13 Kb.
    Sana11.01.2024
    Hajmi3,13 Kb.
    #134864
    Bog'liq
    Sana Mavzu Munosabatlar va akslantirishlar; funksiya Darsning -fayllar.org
    Stylistics of the English language, qualcomm-maxfiylik-siyosati-o-zbek, 1-A`maliy, BOYITISH SXEMALARINING TURLARI VA ULARNI TUZISH PRINSPLARI, biznes reja, 2.11-Информатика ўқит.мет-2020 (1), Toshkent moliya instituti baholash ishi va investitsiyalar kafed, 18 soat, 2 Анг 2Вгр Исомиддинова Г 4 вариант (2), Pedagogika instituti maktab menejmenti kafedrasi maktabgacha ta, 3.4-шакл-илмий ишлар руйхати(1) (2), 1701600919 (2), umidaniki, Aripova M

    Sana: Mavzu: Munosabatlar va akslantirishlar; funksiya Darsning maqsadi

    Sana: ______________

    ___________________

    Mavzu: Munosabatlar va akslantirishlar; funksiya

    Darsning maqsadi:
    Ta’limiy: O’quvchilarga munosabat va akslanishlarni ishlashni o’rgatish.


    Rivojlantiruvchi: O’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish.

    Tarbiyaviy: Vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish.

    Tayanch va fanga oid kompetensiyalar:

    TK: real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullaridan foydalana oladi va bu usullar samarali ekanligini tushuna oladi;

    FK: grafik ko‘rinishda berilgan funksiyaning aniqlanish sohasi, qiymatlar to‘plami, monotonlik oraliqlari, maksimumi va minimumini, asimptotalarini topa oladi;

    Dars usuli: suhbat, tushuntirish, “Savol-javob” metodi, “Rasmli boshqotirma” ,

    Dars turi: Bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi.

    O’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi:
    O’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob.
    O’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy.
    O’qitish vositalari:10-sinf darsligi, mavzuga oid dars ishlanmalari
    Monitoring va baholash: og’zaki va test nazorati, amaliy vazifalar.

    Darsning borishi:


    1. Tashkiliy qism:

    O’quvchilar bilan salomlashish


    Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish

    Yo’qlamani aniqlash


    1. Darsning maqsad va vazifalarini qo’yish.


    2. Tayanch bilimlarning faollashtirish.


    Uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash.





    1. Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).


    Nazariy qism:



    1. Amaliy ish:



    1. Darsga yakun yasash:

    O’quvchilarni olgan bilimlari hamda qilgan ishlarini nazorat qilib baholash, ularni yo’l qo’ygan kamchiliklarini to’g’irlash.




    1. Uyga vazifa berish: 81-82-misollarni ishlab kelish


    O’IBDO’: ____________ __________________

    (imzo) (F.I.SH.)
    http://fayllar.org
    Download 3,13 Kb.




    Download 3,13 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    Sana: Mavzu: Munosabatlar va akslantirishlar; funksiya Darsning maqsadi

    Download 3,13 Kb.