• Darsning maqsadi: Ta’limiy
  • Kompetensiya TK
  • Dars turi Bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi.
  • Ishlash bosqichlari vaqti Faoliyat mazmuni O’qituvchi
  • 2-bosqich. Asosiy. (33 daqiqa)
  • 3-bosqich. Yakuniy. (4 daqiqa)
  • Darsning borishi: Tashkiliy qism
  • Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).
  • Amaliy ish: Mavzu yuzasida savol va topshiriqlar: Darsga yakun yasash
  • Uyga vazifa
  • Mavzu: ms word dasturida hujjatni formatlash. O’tkazish sanasi




    Download 1.35 Mb.
    Sana30.03.2023
    Hajmi1.35 Mb.
    #47840
    Bog'liq
    7-dars. MS Word dasturida hujjatni formatlash 257477540
    Ijtimoiy psixologiya (o`quv qo`llanma), 10-3Chorak Test ChQBT, xisobot vatanparvarlik, Академияга кириш йурикномаси, Cинф журнали ЖИЛТ, 3-dars. Hujjat hosil qilish va saqlash 557281594, 4-dars. Wordda matn yozish qoidalari 844799861, 8 dars Hujjatni tahrirlash va formatlashga, Test122, Tapsirma-3, writingpracticetest2-v9-1500068, 123456789, Fizikadan mavzulashtirilgan testlar to0plami. 2018 Kinematika M. Usmanov, 1. Rektifikatsiya jarayoni

    Mavzu: MS Word dasturida hujjatni formatlash.
    O’tkazish sanasi: ___________________


    O’tkazish joyi: ___-maktab. Inforatika xonasi № ___



    Darsning maqsadi:

    Ta’limiy: O’quvchilarga MS Word dasturida hujjatni formatlashn o’rgatish
    Rivojlantiruvchi: O’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish.
    Tarbiyaviy: Vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish

    Kompetensiya

    TK: axborot kommunikatsion texnologiyasidan foydalanishda xorijiy tildagi atamalarning mazmunini tushungan holda uni jarayonga qo‘llash;
    FOK: o`rganilgan asarlarning qahramonlarini ajrata oladi;
    o`qilgan asar mazmuniga doir savol va topshiriqlarga javob bera oladi.

    Dars usuli

    suhbat, tushuntirish, “Savol-javob” metodi, “Rasmli boshqotirma” , “To‘g‘risini top”,”Yosh aktyor”o‘yinlari.

    Dars turi

    Bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi.

    O’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi

    O’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob.
    O’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy.
    O’qitish vositalari: 6-sinf darsligi, mavzuga oid dars taqdimoti, “Jajji bilimdon” jurnali.
    Monitoring va baholash: og’zaki va test nazorati, amaliy vazifalar.

    Ishlash bosqichlari vaqti

    Faoliyat mazmuni

    O’qituvchi

    O’quvchilar

    1-bosqich. Mavzuga kirish. (8-daqiqa)

      1. Darsni tashkillashtish.

      2. Uy vazifalarini tekshirish, savol-javob o’tkazish, natijalarni tahlil etish (5 daqiqa)

      3. O’quv mashg’ulotining mavzusi maqsadi, rejalashtirilgan natijasi va uni o’tkazish rejasini e’lon qiladi:

    1. Darsga tayyorlanadi.

    2. Vazifalarni bajaradi, savollarga javob beradi.

    3. Maqsad va rejani diqqat bilan tinglaydi yoki yozi oladi.

    2-bosqich. Asosiy. (33 daqiqa)

    MS Word dasturida hujjatni formatlashni tushuntirish, mavzuni mustahkamlash. (33 daqiqa)

    Vazifalarni bajaradi, tushunmagan joylarida savol beradi.

    3-bosqich. Yakuniy. (4 daqiqa)

    O’quvchilar olgan bilimlari baholanadi.
    Uyga topshiriq va savollar beriladi.



    1. Qo’shimcha savollarga javob beradi, topshiriqlarni bajaradi.

    2. Vazifalarni yozib oladi.


    Asosiy tushunchalar:



    Kalit so ‘zlar: matnni forniatlash, abzasni formatlash, sahifa for- mati, sahifa tartib raqami.
    Mavzuni yoritish.

    O’quvchilar kichik guruhlarga bo’linadi. Ularga tarqatma test savollari tarqatiladi. Qo’shimcha ma’lumotlar berilib, mustaqil ish doskaga yozib qo’yiladi.
    Darsning borishi:

    1. Tashkiliy qism:

    O’quvchilar bilan salomlashish


    Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish
    Yo’qlamani aniqlash
    Navbatchi axboroti.
    Siyosiy daqiqa.


    1. Darsning maqsad va vazifalarini qo’yish.



    1. Tayanch bilimlarning faollashtirish.

    Uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash.


    1. Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).

    Nazariy qism:






    .












    1. Amaliy ish: Mavzu yuzasida savol va topshiriqlar:




    1. Darsga yakun yasash:

    O’quvchilarni olgan bilimlari hamda qilgan ishlarini nazorat qilib baholash, ularni yo’l qo’ygan kamchiliklarini to’g’irlash.


    1. Uyga vazifa: Mavzuga doir testlar tuzib keling.



    O’IBDO’: _________________________
    Download 1.35 Mb.




    Download 1.35 Mb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    Mavzu: ms word dasturida hujjatni formatlash. O’tkazish sanasi

    Download 1.35 Mb.