• Tarbiyaviy maqsad
  • Dars metodi
  • Darsning blok chizmasi
  • Tashkiliy qism
  • O’qituvchi: Solieya Rahimaxon




    Download 202.5 Kb.
    bet1/19
    Sana09.12.2023
    Hajmi202.5 Kb.
    #114618
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
    Bog'liq
    9-sinf-3-chorak
    Maruza 1, Maruza 3, talabasining ijtimoiy pasporti (3) (3), 6-klass bayanlamasi Raduga, 6,7 svoy igra, 1524097-Multi level reading Test 4, 1-mustaqil ish KTE, Elektronika va sxemalar, 8v, Reja rdb texnologik jihozlarida ishlov berishning o’ziga xos xu, gothic qoralama tayyori bor, 3,2 МАТЕМАТИК ТАСАВВУРЛАРНИ ШАКЛЛАНТИРИШ, algorim, AT, Ахборот технологияси саволлари

    Ko’rdim:__________________O’TIBDO’_____________2015
    9-sinf. Chizmachilik. 17-dars___________________________________________2015
    Mavzu: Chizmachilikda shartlilik va soddalashtirishlar.
    Ta’limiy maqsad: Oquvchilarning shartlilik va soddalashtirish bo`yicha BKM larini tekshirish. Bo`ylama va ko`ndalang qirqim haqida tushuncha berish.
    Tarbiyaviy maqsad: Chizmalarning xalq xo’jaligida muhim o’rin tutishligini o’quvchilar ongiga singdirib borish.
    Rivojlantiruvchi maqsad: O’quvchilarning grafik savodxonligini mustahkamlash.
    Dars turi: Aralash.

    Shakllantiriladigan kompetensiyalar: Kommunikativ kompеtеnsiya,
    Chizmalarni chizishni o‘rganish, tahlil qilish va o‘z-o‘zini nazorat qilish kompetensiyasi
    Chizmalarni o‘qish tartibi va chizmani ketma-ketlikda to‘g‘ri bajarish kompetensiyasi
    Chizmachilikda qo‘llaniladigan atamalarni bilish va chizmalarni o‘qishda qo‘llay olish kompetensiyasi


    Dars metodi: Noan’anaviy. Amalga oshirish usullari: taqdimot, savol-javob, amaliy mashg’ulot, kichik guruhlar bilan ishlash, darslik bilan ishlash.
    Dars jihozi: Standart va qo`lda bajarilgan o`quv plakatlar, darslik.
    Asosiy tushuncha va atamalar: Bo`ylama qirqim, ko`ndalang qirqim.
    Darsning borishi:

    Darsning blok chizmasi

    1

    Tashkiliy qism: Salomlashish. Davomatni aniqlash
    O’quvchilarning darsga tayyorligini nazorat qilish

    3

    2

    Uy vazifasini tekshirish, o’tilgan mavzularni qaytarish.

    7

    3

    Yangi mavzuni o’rganish, amaliy mashg’ulot

    30

    4

    O’tilgan mavzuni mustahkamlash.

    3

    5

    Uyga vazifa berish.

    2
    Tashkiliy qism: Salomlashish. Davomatni aniqlash. Sinf xonasi va o’quvchilarning darsga tayyorligini tekshirish. O’quvchilarni qatorlarga bo’lish.

    Download 202.5 Kb.
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19




    Download 202.5 Kb.