• Tayanch va fanga oid kompetensiyalar: TK
  • Dars usuli
  • Darsning borishi: Tashkiliy qism
  • Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).
  • Tovushli ma’lumotlar va ular bilan ishlash Darsning maqsadi: Ta’limiy




    Download 88.1 Kb.
    bet1/3
    Sana08.10.2023
    Hajmi88.1 Kb.
    #87207
      1   2   3
    Bog'liq
    Tovushli ma
    2 5402245315568865435, o\'quvchilarning ilmiy dunyoqarashini shakllantirish. aqliy tarbiya 2, svetafor 11 (1), jangi-zbekiston-02.02.22.-23, Вазирлар Махкамасининг 2020 йил 31 декабрдаги 831 сон қарори (2), Artiqbaeva Ziywar Qonisbay qizi, Buxgalteriya xisobining axborot tizimlari 2018 @iqtisodchi kutubxonasi, Audit fanidan mustaqil ish-fayllar.org, tex xarita shablon.docx informatika, Futbol to, qadam ataggggg, Schmitt trigger tarkibi va ishlash prinsipi Gulnoz, 7-sinf-variativ-biologiya, Jizzax – 2018 Til haqida umumiy ma’lumot-fayllar.org

    Tovushli ma’lumotlar va ular
    bilan ishlash
    Darsning maqsadi:
    Ta’limiy: O’quvchilarga grafik obyektlar va ularni kompyuterda tasvirlash usullarini o’rgatish.

    Rivojlantiruvchi: O’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish.
    Tarbiyaviy: Vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish.
    Tayanch va fanga oid kompetensiyalar:
    TK: real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullaridan foydalana oladi va bu usullar samarali ekanligini tushuna oladi;
    FK: web-sayt ko‘rinishidagi axborotlarni qayta ishlay oladi;
    maxsus amaliy dasturlar yordamida ma’lumotlar ombori va so‘rovlar hosil qila oladi va hisobotlar tayyorlay oladi;
    Dars usuli: suhbat, tushuntirish, “Savol-javob” metodi, “Rasmli boshqotirma” , “To‘g‘risini top”,”Yosh aktyor”o‘yinlari.
    Dars turi: Yangi bilim berish.
    O’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi:
    O’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob.
    O’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy.
    O’qitish vositalari:11-sinf darsligi, mavzuga oid dars taqdimoti,
    Monitoring va baholash: og’zaki va test nazorati, amaliy vazifalar.
    Darsning borishi:
    Tashkiliy qism:
    O’quvchilar bilan salomlashish
    Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish
    Yo’qlamani aniqlash
    Navbatchi axboroti.
    Siyosiy daqiqa.
    Darsning maqsad va vazifalarini qo’yish.
    Tayanch bilimlarning faollashtirish.
    Uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash.

    1. Macromedia Flash 8 dasturida avtomobil chizing va uni harakatlantiring.

    2. Macromedia Flash 8 dasturida maysani ko‘karish holatini hosil qi­ling.

    3. Macromedia Flash 8 dasturida gulning ochilish holatini hosil qiling.

    4. Macromedia Flash 8 dasturida idishga olov yoqilganda suvning bug‘lanishini aks ettiruvchi tasvir hosil qiling.

    5. Macromedia Flash 8 dasturida bir idishdan ikkinchi idishga suvni quyishini aks ettiruvchi tasvir hosil qiling.

    6. Macromedia Flash 8 dasturida molekulalaming harakatini aks ettiruvchi tasvir hosil qiling.

    Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).

    Download 88.1 Kb.
      1   2   3




    Download 88.1 Kb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    Tovushli ma’lumotlar va ular bilan ishlash Darsning maqsadi: Ta’limiy

    Download 88.1 Kb.