• Dars mavzusi
  • Ko‘nikmalar
  • Shakllantirilayotgan kompetensiyalar: – kommunikativ, axborot bilan ishlash, umummadaniy. Amalga oshirish usuli
  • Dars rejasi
  • Tashkiliy qism
  • Tumani maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi sonli umumiy o`rta ta’lim maktabining Texnologiya fani o`qituvchisi




    Download 2,24 Mb.
    bet1/2
    Sana29.01.2024
    Hajmi2,24 Mb.
    #148254
      1   2
    Bog'liq
    6-sinf texnologiya Nazorat-o`lchash asboblari
    Лабораторная работа Определение Мехпримесей, Олий математика 3-қисм. Соатов Ё.У, 8-grade cw (1), 1-mavzu boshlang‘ich ta’limda steam ta’limining umumiy asoslari, Azizov Ogabek, konfutsiylik, 23,1 23,2, Tekshirdi jumayev z-fayllar.org, All Collacations translate to Uzbek language, Барқарорлик рейтинги услубий қўлланма, 1-Mavzu. Boshlang\'ich ta’lim pedagogikasi fanining mazmuni, pred, 1-Tajriba Mavzu Lokal kompyuter tarmog’ini tashkil qilish va un (1), Ipv4 va ipv6 protokollari va ularning paket strukturalari, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti


    ________ tumani maktabgacha va
    maktab ta’limi boshqarmasi
    __-sonli umumiy o`rta ta’lim maktabining Texnologiya fani o`qituvchisi
    _____________________________ning
    6-sinf uchun “Nazorat-o`lchash asboblari.” mavzusida tayyorlagan ochiq

    Dars ishlanmasi

    Fan: Texnologiya Sinf: 6


    Dars mavzusi: Nazorat-o`lchash asboblari.
    a) Ta’limiy maqsad :
    - O`quvchilarga Nazorat-o`lchash asboblari mavzusi yuzasidan tushuncha berish.
    b) Tarbiyaviy maqsad:
    - O`quvchilarni mehnatsevarlik ruhida tarbiyalash.
    c) Rivojlantiruvchi maqsad:
    - O’quvchilarning fikrlash doirasini kengaytirish. Mustaqqil amaliy ishlarni bajara olishini rivojlantirish.
    Mavzuni o‘rganish jarayonida o‘quvchilar quyidagi bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lishlari kerak.
    Bilimlar: Mavzuni o’quvchilar tomonidan qisqa vaqt ichida o’zlashtirishga erishish, o’quvchilarga fanga qiziqish uyg’otish, o’quvchilar faolligini oshirish,yakka tartibda mustaqi lishlashga o’rgatish.
    Ko‘nikmalar: Yangi bilimlarni egallaydilar, mustaqil ishlashni, o’z-o’zini nazorat qilishni o’rganadi, mavzugai oid yangiliklardan xabardor bo’ladi. Aniq va erkin fikr bildirishga intiladi.
    Malakalar: Qo’yilgan muammolar bilan mustaqil ishlashni o’rganadi. Shu mavzu asosida qo’shimcha materiallar to’playdi, ularni o’rganadi. Mavzu yuzasidan mustaqil ish bajaradi.
    Shakllantirilayotgan kompetensiyalar:
    – kommunikativ, axborot bilan ishlash, umummadaniy.
    Amalga oshirish usuli:
    – guruhlarda va juftliklarda ishlash
    III.Darsning uslubi: Noan’anaviy, “Tanasidan bargi ko`p” metodi, “Kim javob beradi?” metodi.
    IV.Darsning jihozi: 6-sinf darsligi, dars ishlanmasi, Maktab va hayot jurnali, tarqatma materiallar, rag’bat kartochkalari. Kompyuter, videoproyektor, rangli rasmlar, slaydlar, fotoalbomlar,
    1. Dars rejasi:
    1) Tashkiliy qism
    a) salomlashish, davomatni aniqlash va sinf xonasi tozaligini nazorat qilish;
    b) guruhlar va guruh sardorlari bilan tanishish
    2) Asosiy qism
    a) o‘tilgan mavzuni so‘rash;
    b) yangi darsning bayoni;
    v) amaliy ish;
    3) Xulosa
    a) g‘olib guruhni aniqlash
    b) faol ishtirok etgan o‘quvchilarni baholash;
    v) uyga vazifa

    1.Tashkiliy qism 5 daqiqa
    2.O`tilgan mavzuni takrorlash 10 daqiqa
    3.Yangi mavzu bayoni 15 daqiqa
    4.Yangi mavzuni mustahkamlash 10 daqiqa
    5.Uyga vazifa. 5 daqiqa

    Tashkiliy qism


    1. Salomlashish

    2. Davomotni aniqlash

    3. Navbatchi ishini tekshirish

    4. Siyosiy daqiqa



    Download 2,24 Mb.
      1   2




    Download 2,24 Mb.

    Bosh sahifa
    Aloqalar

        Bosh sahifa



    Tumani maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi sonli umumiy o`rta ta’lim maktabining Texnologiya fani o`qituvchisi

    Download 2,24 Mb.