Urad za intervencije – Ekološki sektor




Download 36.37 Kb.
bet1/5
Sana01.04.2017
Hajmi36.37 Kb.
#2656
  1   2   3   4   5

Urad za intervencije – Ekološki sektor naš spletni naslov: http://eko.ljudmila.org


E-mail: uziekosec@mila.ljudmila.org
Dom Kulture, Stari trg, 22. marca 2001 ob 18. uri

Srečanje članov komisije s predstavniki lokalne skupnosti in druge zainteresirane javnosti



I.A Vprašanja Strokovni komisiji za izdelavo usmeritev za gospodarjenje z gozdom nad gradom Snežnik:
1. Čigava je zamisel današnje predstavitve in zakaj je javno soočenje mnenj organizirano le dan pred oddajo komisijskega predloga “usmeritev za gozdarjenje” v grajskem parku?
2. S katerimi zunanjimi strokovnjaki ali predstavniki zainteresirane javnosti- kot je bilo to predvideno- se je ob svojem delu še posvetovala imenovana komisija?
3. Ali bodo poročilo o delu in strokovne smernice komisije javno objavljene, še preden jih uradno potrdijo odločevalci pristojnih ministrstev in kdaj bodo objavljene uradno potrjene strokovne smernice?
4. Ali se vam zdi načrtovani poseg, ki v nobenem izvedbenem dokumentu ne ugotavlja prednostnega poteka sečnje ter poteka sanacije posameznih odsekov in enot v parkovnem kompleksu snežniškega gradu, strokovno utemeljen in upravičen?
5. Ali bi lahko spoštovani člani komisije pojasnili prisotnim naslednje razlikovalne pojme oziroma na kratko opisali, kaj si pod temi pojmi predstavljajo: ožje / širše področje parka; varovano območje parka / vplivno območje parka; parkovni gozd / gospodarski park? Ali se vam zdi tako različno poimenovanje istih stvari razumljivo in ali ni morda tako pester pojmovnik le orodje za poimenovanje istih dejstev v različne namene?
6. Ali bi lahko spoštovani člani zaradi nesporazumov med pojmovanjem laične javnosti in gozdarsko stroko opisali prisotnim, kaj pomeni beseda golosek?
7. Ali je pri strokovni presoji načrtov gospodarjenja in gojitve, torej javno dostopnih listin kot so: gozdno-gospodarski načrt, detaljni gozdnogojitveni načrt in odkazilni manual, ki jih je pripravil Zavod za gozdove Slovenije, komisija ugotovila katerekoli nepravilnosti?
8. Ali je komisija primerjala smernice in dejstva, zapisana v načrtih poseka z dejanskim stanjem na terenu? Kolikokrat je bila na ogledu posledic sečnje in spravila in kakšne so njene ugotovitve? Kaj komisija meni o strokovni pripravi načrta sečnje in nadzoru s strani Zavoda za gozdove?
9. Ali se je komisija v svojem delu posebej osredotočila tudi na delo izvajalca, delniške družbe Gozdno gospodarstvo Postojna in če da, ali lahko že danes potrdi pokazatelje nestrokovnega dela s strani izvajalca?
10. Ali strokovna komisija meni, da je bil napor strokovnih služb pristojnih ministrstev in lastnika dovoljšen, njihove smernice dovolj utemeljene in strokovni nadzor nad potekom dela dovolj pogost in kakovosten?
I.B Vprašanja predstavnikom Občine Loška dolina:
1. Kakšno vlogo ima na današnjem izmenjevanju mnenj Občina Loška dolina kot soorganizator srečanja in kakšne rezultate si predstavniki lokalne oblasti od srečanja obetajo?
2. Zakaj se v primeru spornega in medijsko odmevnega dogajanja v parku Snežnik s svojimi pripombami, mnenji in stališči niso predstavniki občine oglasili že doslej?
3. Zakaj ni Občina Loška dolina niti o začetku, niti o poteku in tudi ne o posledicah posega v gozdni park nad gradom Snežnik (redno) obveščala lokalnega prebivalstva in ostale zainteresirane javnosti- čeprav ima za to na razpolago občila: občinsko glasilo, kabelsko televizijo in ostale medije, ki pokrivajo področje Notranjske regije?
4. Ali si je župan kot najvišji predstavnik občine, ki je potrdila načrte posega v gozdni park, sam ali v spremstvu svojih svetnikov doslej, torej v zadnjih štirih mesecih, že uspel ogledati prizorišče sečnje in če da: kolikokrat?
5. Kakšno je uradno stališče Občine Loška dolina o posegu v gozdni park Snežnik in kakšne predloge je doslej ali pa bo v bodoče zapisala? Ali v tem smislu pripravlja konkretni projekt o razrešitvi nastale situacije?
6. Župan si javno prizadeva za to, da bi bil informacijsko-upravni center bodočega Regijskega parka Snežnik v grajskem kompleksu Snežnik. Kaj meni o dejstvu, da že zaščiteno območje parka gradu Snežnik ni vključeno v naravovarstveno ali kulturno pomembna območja bodočega parka. Opredeljeno je namreč kot najnižje možno zaščiteno območje: kot kmetijska krajina (gl. predstavitveno zgibanko Regijski park Snežnik; Ministrstvo za okolje in prostor RS, 1999).
7. Kako misli Občina Loška dolina z ostalimi pristojnimi (lastniki, financerji, državnimi organi) ter morebitnimi investitorji razreševati problematiko celotnega graščinskega kompleksa?


Download 36.37 Kb.
  1   2   3   4   5




Download 36.37 Kb.

Bosh sahifa
Aloqalar

    Bosh sahifa



Urad za intervencije – Ekološki sektor

Download 36.37 Kb.