|
O’zbekiston respublikasi xalq ta’limi vazirligi
|
bet | 1/3 | Sana | 12.11.2022 | Hajmi | 0.5 Mb. | | #30094 |
Bog'liq ochiq dars 21 1.Kasr tushunchasi bilan tanishtirish metodikasi, Slayd Muhammad, 4. J. K. Rowling - Harry Potter and the Goblet of Fire, 2-LABОRATОRIYA ISHI, malumotlar tuzilmasi, Diplom ishi, yangi o zbekistonda ma naviy makonni yaratish borasidagi asosiy, 1-SINF MUSIQA KONSPEKT YANGI, 8 dekabt senariy, kompyuterlar, my family, мирсайит, Chanbaev Jaras, Iqtisodiy siyosatga kirish yakuniy test savollari (Sayidmuradov M)
O ’ZBEKISTON RESPUBLIKASI XALQ TA’LIMI VAZIRLIGI
Xonqa tuman 6-son umumiy o’rta
ta’lim maktabining Informatika va axborot
texnologiyalari fani o’qituvchisi Rajabova Sharofatning
9A -sinfda “Mavzu: Tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash. If...else operatori”
mavzusida o`tgan bir soatlik ochiq
DARS ISHLANMASI
2021-2022 o`quv yili
Sana: 23.02.2022
Sinf:9A
Fan:Informatika
Mavzu: Tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash. If...else operatori.
Darsning maqsadi: O`quvchilarga Python dasturi opetatorlari bilan ishlashni o`rgatish.
Darsning ta’limiy vazifasi: o‘quvchilarga Python dasturida
dasturlar tuzish orqali bilim berish va ko’nikmalar hosil qilish.
Darsning tarbiyaviy vazifasi: o’quvchilarni yangi bilimlar egallashga va tartib-intizomga doimo rioya etishga hamda dizaynlik kasbiga yo’naltirish.
Darsning rivojlantiruvchi vazifasi: o‘quvchilarning kompyuterdan foydalanish haqidagi bilim va tasavvurlarini kengaytirish.
Kompetensiya:
TK1-kommunikativ kompetensiya
TK2-axborot bilan ishlash kompetensiyasi
TK3-o‘zini-o‘zi rivojlantirish kompetensiyasi
Dars uslubi: : Guruhlarda ishlash, tushunchalar tahlili
Dars jihozi: Darslik, kompyuter, elektron doska.
Darsning borishi:
№
|
Dars bosqichlari
|
Vaqti
|
1
|
Tashkiliy qism
|
2 minut
|
2
|
O`tilganlarni takrorlash
|
15 minut
|
3
|
Yangi mavzuning mazmunini ochish va xulosalar chiqarish
|
25 minut
|
4
|
Mustahkamlash
|
|
5
|
Uyga vazifa va topshiriqlar
|
3 minut
|
|
| |