Vyorstka 1 uzb 2019. indd




Download 35.3 Kb.
bet1/6
Sana15.12.2023
Hajmi35.3 Kb.
#119264
  1   2   3   4   5   6
Bog'liq
Xoliqov Dars ishlanma
41 dars. showmessage oynasi, pedagogika va psixologiya kafedrasi, Лекция 1, DTM 2019 Matematika kitobi, Amaliy yuzi, Kirish I. Kashtachilik san’atining tarixi va uning rivojlanishi, 10-sinf matematika 1-chorak test, avvalo ishlab chiqarish jamoai, odamlarning turli tarzdagi faoliyati bo`lib, ular o`rtasidagi o`zaro munosabatlar tizimi yuzaga keladi qamda ma`lum bir turmush, 3-amaliy, 2-dars-Конденсаторлар, 1-Mavzu Ijtimoiy-pedagogik kategoriyalar. Pedagogika va ijtimoi-fayllar.org, 1labadsdasd, 1. Ekalogiya haqida umumiy tushuncha. Ekalogik madaniyat nima, 1403844393 47512, PEGMATIT KONLARINING HOSIL BO

8-9 sinflarda “Texnologiya va dizayn” yo’nalishining “Kasb tanlashga yo’naltirish” bo’limi “Kasb tanlashga yo‘llash texnologiyasi” mavzusi bo’yicha tayyorlagan

Dars ishlanmasi


Dars mavzusi: Kasb tanlashga yo‘llash texnologiyasi.


Darsning maqsadi:
1) Ta’limiy maqsad:mavzu bo’yicha bilim berish, ko’nikmalar hosil qiliah va malakalarini oshirish.
2) Tarbiyaviy maqsad:bu darsda o’quvchilarda tejamkorlik, mehnatkashlik va shu kabi fazilatlari shaklantiriladi.
d) rivojlantiruvchi maqsad:bu dasrda o’quvchilarga aniqlikka e’tibor berish va qancha homashyo bo’lsa, shunga qarab buyum tayyorlashni o’rgatiladi.
3) Amaliy maqsad:o’quvchilarda kelajakda yaxshi kasibni egallashni o’rgatish.
4) Ijodiy maqsad: o’quvchilarni turli xil yo’nalishlarda o’z yo’llarini topib olishni tushuntirish.
Dars mavzusi yuzasidan shakllantirilgan kompetensiyalar: Kasb tanlashga yo‘llash texnologiyasi.
Darsda foydalaniladigan ma’lumot manbalari, o’quv uslubiy adabiyotlar va electron 3 resurslar: darslik, o’quv qo’llanmalar,
Darsda ishlatiladigan zarur texnik vositalar va jihozlar: taqdimot, tarqatma materiallar,
Dars shakli: amaliy
Dars turi: yangi bilimlarni bayon qilish va egallash darsi.
Dars metodlari: aqliy hujum metodi, savol-javob metodi, BBB metodi
Dars bosqichlari va vaqt taqsimoti: 5 minut tashkiliy qism, 10 minut o’tgan darsni mustahkamlash, 10 minut yangi mavzu bayoni, 55 minut amaliy ishga, 5 minut yakunlashga, 5 minut baholashga.
Darsning borishi:o’quvchilar bilan salomlashiladi. Dars o’tadigan xonaning darsga tayyorligi: o’quv xonasi, va stolining tozaligi, bo’r va namlangan lattaning borligi; o’quvchilarning kiyimi, kayfiyati va sog’ligi, ayrim sabablarga ko’ra darsda qatnashmayotgan o’quvchilarning ismi va familiyasi yozilgan varoq o’qituvchiga berilishiga e’tibor beriladi.
O’tgan dars so’raladi, uyga vazifalar tekshirilib, baholanadi, o’quvchilarni umumiy savol-javob qilinadi. Avvaldan yangi mavzu bo’yicha o’rgangan ma’lumotlari va savollari tinglanadi.



Download 35.3 Kb.
  1   2   3   4   5   6




Download 35.3 Kb.