• RIVOJLANTIRUVCHI
  • KUTILAYOTGAN NATIJA
  • O‘QUV JARAYONINI AMALGA OSHIRISH TEXNOLOGIYALARI DARS METODI
  • Mahorat darsi




    Download 0,61 Mb.
    bet1/4
    Sana21.05.2024
    Hajmi0,61 Mb.
    #248769
      1   2   3   4
    Bog'liq
    OMONOV ANVAR MAHORAT DARSI


    DARSNING TEXNOLOGIK XARITASI
    6-SINF KOMPOZITSIYA FANIDAN
    MAHORAT DARSI
    MAVZU: “O‘LKAMIZDA NAVRO‘Z” KOMPOZITSIYASINI UMUMLASHTIRIB TUGALLASH
    DARSNING MAQSAD VA VAZIFALARI:
    TA’LIMIY MAQSAD: O‘quvchilarda ona Vatanga bo‘lgan muhabbatni shakllantirish va kompozitsiyalarida aks ettirishni o‘rgatish.
    TARBIYAVIY: O‘quvchilarda mas’uliyat va tashabbusni shakllantirish, shuningdek, oqish uchun ijobiy motivatsiyani shakllantirish uchun sharoit yaratish. o‘quvchilarning badiiy nafosatini, qobiliyatini, did va fikrlash faoliyatini kengaytirish.
    RIVOJLANTIRUVCHI: Kuzatuv orqali ishlash, vazifalarni o`rganish va ko`nikmalarini rivojlantirish.
    UMUMMILLIY KOMPETENSIYA
    Badiiy va san’at asarlarini tushunish,ta’sirlana olish,orasta kiyinish,sog‘lom turmush tarziga rioya qilish. O‘quvchilarni kasb-hunarga yo‘naltirish va vatanparvarlik, avvalombor milliy umuminsoniy qadriyatlarga hurmat tuyg‘usini oshirish.
    KUTILAYOTGAN NATIJA
    Yangi bilimlar egallash. Amaliy ishni bosqichli ketma-ketlikda to‘g‘ri bajarish, tahlil qilish va o‘zini-o‘zi nazorat qilish ko‘nikmasi hosil bo‘ladi.
    Yangi bilimlar egallash.
    Amaliy ishni bosqichli ketma-ketlikda to‘g‘ri bajarish, tahlil qilish va o‘zini-o‘zi nazorat qilish ko‘nikmasi hosil qila olish.
    O‘QUV JARAYONINI AMALGA OSHIRISH TEXNOLOGIYALARI
    DARS METODI: Savol-javob, og‘zaki suhbat, nazariy va amaliy
    DARS TURI: Yangi bilim beruvchi, noan’anaviy.
    DARS JIHOZI: Mavzuga oid ko‘rgazmali qurollar, qalam akvarel, qog‘oz A4, A3, mo‘yqalam va AKT dan foydalaniladi.


    T/r



    Darsning bosqichlari

    Bajariladigan ish mazmuni


    Download 0,61 Mb.
      1   2   3   4




    Download 0,61 Mb.